13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

--

--

Uspávací tempo zápasu nebavilo ani hrstku diváků. Chotíkov si v klidu došel pro tři body

36. D. Míka , 80. J. Huml
27

V rámci 13. kola přivítal tradiční účastník krajského přeboru Chotíkov na svém hřišti Košutku ze samotného suterénu tabulky. Utkání se hrálo na podmáčeném a těžkém terénu, ale vzhledem k počasí dobře připravenému k mistrovskému utkání.

Od samotného úvodu byli domácí aktivnějším a nebezpečnějším týmem, drželi častěji míč na svých kopačkách a snažili se najít mezeru v košutecké obraně. Útočnou vozbu Chotíkova řídila převážně nejzkušenější dvojice týmu Míka - Kučera, ale stále se čekalo na první vážnější šanci. Ta přišla v 25. minutě, kdy se po standardní situaci zjevil sám před Šatrou Sluka, ale ve vyložené situaci selhal a trefil pouze Šatru. Košutka se dál bránila převážně pomocí dlouhých odkopů a nemohla se vymanit z tlaku domácích černožlutých. Gól dlouho visel na vlásku a přišel v minutě 36., když Lopata udržel balon proti přesile tří hostujících hráčů a dloubáčkem našel Míku, který zakončil přesně na bližší tyč - 1:0. Hned o pár minut později mohlo být u domácích ještě veseleji, neboť znovu dostali balon za brankovou čáru, ale radost jim zkazil zvednutý praporek pomezního. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Druhá půle nabídla podobný obraz hry. Těžký terén nenabízel zrovna dvakrát kvalitní podívanou a necelá padesátka diváků se musela místy i nudit. Avšak chotíkovští byli dál nebezpečnější a aktivnější. Především během série rohových kopů zvedali skoro dvakrát ruce nad hlavu, když dezorientovaný Macht hlavou překonal svého gólmana Šatru, ale situaci hasil Liška a balon přesměroval skluzem do tyče. Další roh opět hostující obránci odvraceli znovu z brankové čáry. Zčistajasna tak mohli udeřit hosté z první šance v zápase, když Triner upaloval sám na Šampalíka, ale v klíčové fázi si balon předkopl a přišel o možnost zakončit. Chotíkov spálil další dvě slibně se vyvíjející šance a mohl být potrestán. Po dlouhém autu si našel balon J. Pekník, na hranici vápna si balon zasekl a byl sražen. Standardní sitruaci pak téměř ideálně zahrál Liška, ale balon orazítkoval pouze tyč. To bylo ze strany Košutky všechno a naopak Chotíkov přidal druhou branku, když Huml trefil pravý roh Šatrovy branky s vydatnou pomocí teče střídajícícho Sobotky. V závěru ještě mohla přijít definitivní pojistka v podobě třetího gólu v hostující síti, ale balon skončil na břevně.

Domácí si tak v nepříliš pohledném utkání připsali všechny tři body.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Úroveň zápasu příšerná, tempo uspávací. Nám stačil hodně dietní výkon k pohodlné výhře nad soupeřem který letos bude mít se záchranou asi obrovské problémy. Hosté měli prakticky jediné ohrožení branky, po propadlé standardce, která se otřela o tyč. Naopak my jsme mohli a hlavně měli dat gólů rozhodně víc, ale nekvalita na naší straně a několik dobrých zákroků Šatry nám znemožnilo si trošku vylepšit letošní skóre. Zápas měl teda z naší strany jen dvě pozitiva. Jednak hlavně výborný výkon všech třech rozhodčích, druhak tři body s čistým kontem. Jinak rychle zapomenout a předvést daleko lepší, rychlejší výkon ve všech směrech a obrat v malém derbíčku příští týden i Břízku..

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas, kapitán: My jsme toho po fotbalový stránce moc nepředvedli. Pokud bych měl nějakým způsobem vyjádřit procentuální držení balonu, tak jsme měli zhruba tolik procent jako je podíl hovězího masa ve vegetariánským burgeru. Kdybych se koukal na první poločas z tribuny, tak bych u toho nejspíš sežral dvě plata kinedrilu, protože by se mi z toho dělalo blbě jak z jízdy autobusem na zadních sedačkách. Jelikož tento zápas hodnotím během sledování finále Love Islandu, tak použiju jazyk influencerů a řeknu, že jsme neměli ten správnej vajb a feeling. Chotíkov vyhrál naprosto zaslouženě a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, což je třeba si na férovku přiznat. My už teď upínáme všechny smysly na sobotní veledůležité utkání s Černicemi, které výrazně napoví a ovlivní hodnocení podzimní části sezóny. Já našemu týmu pořád věřím a doufám, že sobota bude správným odrazovým můstkem pro naše "Survivor jaro".

M. Šampalík [-] - M. Prais [-] , A. Cirok [-] (46. B. Buchta [-] ) , D. Míka [-] , J. Vlk [-] , P. Kučera [-] , J. Sluka [-] (86. J. Benedikt [-] ) , T. Denk [-] (74. J. Huml [-] ) , Z. Pašek [-] (46. K. Klepal [-] ) , J. Kellner [-] , M. Lopata [-] (80. J. Vild [-] )

F. Šatra [-] - J. Pekník [-] (75. J. Blažejovský [-] ) , P. Kalaš [-] , M. Primas [-] , O. Lemon [-] (69. P. Sobotka [-] ) , T. Pečenka [-] (46. P. Macht [-] ) , K. Liška [-] , D. Král [-] , V. Kučera [-] (46. D. Triner [-] ) , T. Pekník [-] , J. Kalaš [-] (46. T. Krejčí [-] )

ŽK: 83. J. Kellner - 69. M. Primas .
Hráči zápasu: J. Vlk .
Počet diváků: 44. Rozhodčí: Bína Roman - PETRŽELKA František, CUPL Patrik.