13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Vejprnice stále neporažené, šestou výhru v řadě ale nepřidaly

65. A. Heller (p.) , 69. D. Csambal - 88. J. Esterka (p.) , 90. D. Rýdl
27

V minulém kole se po ztrátě petřínské rezervy dostaly na první příčku, kterou doma s Radnicemi chtěli puhájit. A to se zatím díky nedělnímu výsledku Holýšova s Petřínem podařilo, jelikož hlavní soupeř o první pozici rovněž bodově ztratil. S Radnicemi to ale mohla být jasná záležitost...

Domácí hráči od začátku byli více na míči, ale hostům se jejich postupné útoky dařilo odvracet, velmi často ještě před šestnáctkou. K první zajímavé střele se dostal až zhruba ve 20. minutě Křemenák, ale brankář vytěsnil na roh. Následovala silná disciplína Vejprnic, ze které to několikrát velmi "smrdělo" - rohové kopy. Vysocí hráči ale byli i na hostující straně a ani z jedné standardky se nakonec domácí neradovali. Hosté hrozili zejména z rýchlých brejků po dlouhých balónech, jenže do kloudného zakončení se moc nedostávali. Až zhruba deset minut před přestávkou se hnal do nadějné šance David Kroc, ale zraněné tříslo, pro které o pauze střídal, mu nedovolilo na dlouhou nohu lépe mířit. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství hřiště pokropil déšť, který vehnal do žil domácím novou energii a jasně hosty přehrávali. Po množstvích akcí a standardních situací ale mohli být vejprničtí vykoupení zbytečnou penaltou po faulu hostujícího Brože, který k zemi poslal Dvořáka, jenž už ale byl bez šance stihnout míč. K rozehrávce pokutového kopu se postavil velmi dobře hrající Křemenák, jenže Volák směr jeho střely vystihl a v 60. minutě se tak skóre ještě neměnilo. Jenže právě na Křemenákovi se podruhé v krátkém sledu vyfauloval Brož v souboji kousek za hranicí šestnáctky a sudí Cupl znovu ukázal na desítku. Tentokrát se k míči postavil kapitán domácích, Adam Heller, který poslal hostujícího gólmana na druhou stranu brány. A když o čtyři minuty později dostal David Csambal dlouhý dárek od své obrany, tak samostatným únikem na brankáře nepohrdnul a zvyšoval na 2:0.

Hosté byli sraženi na kolena, začali kupit jednu chybu za druhou a jen se štěstím některá z nich nebyla potrestána. Tu největší zahodil v 80. minutě mladičký Křemenák, který dostal dárek před prázdnou bránu, ale spolu s obalem a mašlí celou krabici ze 7 metrů hodil do koše. A to byl rozhodující moment, který by zápasu dal štempl jistoty tří bodů. Do hry se totiž o chvilku později dostal například i hostující Esterka, který se pomalu dostává ze stavu zraněných a byl to právě on, který pomohl Radnicím k nakonec velmi šťasnému bodu. V 88. minutě byl nejprve v šestnáctce domácích faulován Habr, Jan Esterka si míč převzal a s ledovým klidem jej poslal o pravou tyč do sítě. Turek se natahoval zbytečně. A když o dvě minuty později byl faulován Spěváček zhruba 10 metrů od šestnáctky, postavil se Esterka k rozehrávce, do vápna šli všichni hostující hráči, po povedeném nízkém centru si míč našel David Rýdl a v pádu míč procedil za brankářova záda. Domácí hráči reklamovali ofsajd, asistent rozhodčího na lajně to tak neviděl a jelikož záznam z utkání chybí, tak se věří autoritě. V nastavení měli ještě domácí možnost změnit stav z rohového kopu, ale zakončení přeletělo bránu. S výsledkem 2:2 se tedy nakonec oba celky rozešly.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Vzhledem k množství absencí bychom možná před zápasem bod brali a i to po prvním poločase na remízu vypadalo, ale po velmi dobrém výkonu ve druhé půli, kdy jsme ještě v 88. minutě vedli o 2 góly, je to pro nás ztráta. Třetí gól by to rozhodl, ale ten jsme odmítli, když jsme netrefili prázdnou bránu asi ze 7 metrů a navíc ještě za nerozhodného stavu jsme neproměnili penaltu. Pak přišel hloupý, zbytečný penaltový faul, hosty to nakoplo a v závěru po standardce i vyrovnali. Negativem je bohužel další zranění, Dana Svobody. Pozitivem je výkon ve druhém poločase a že stále zůstáváme bez porážky.

TJ Sokol Radnice
Pavel Aubrecht, trenér: Vejprnice hrály vzhledem k postavení v tabulce sebevědomě, my jsme se soustředili na organizaci a rychlé přechody do útočné fáze. První poločas byl bez výrazných šancí, hra se otevřela až ve druhém poločase. Vejprnice využily jednu ze dvou nařízených penalt, první zneškodnil Kuba Volák, a hned vzápětí navýšily z nakoplého míče za obranu na vedení 2:0. Vše se zdálo hotovo, ale naši kluci prokázali výborný charakter, hráli až do posledních vteřin a odměnou jim bylo srovnání stavu na konečných 2:2. Pro nás zasloužený bod z venku.

J. Turek [-] - D. Křemenák [-] (82. L. Csambal [-] ) , M. Homolka [-] , A. Heller [-] , D. Svoboda [-] (22. M. Hora [-] ) , M. Hejduk [-] (76. R. Křen [-] ) , T. Kotva [-] , R. Dvořák [-] , J. Bayer [-] , D. Csambal [-] (82. J. Beneš [-] ) , M. Kouřil [-]

J. Volák [-] - D. Kroc [-] (46. P. Spěváček [-] ) - Š. Huttr [-] , L. Brož [-] (72. T. Kroc [-] ) , D. Fencl [-] , P. Valenta [-] (82. J. Esterka [-] ) , M. Svoboda [-] (72. M. Habr [-] ) , D. Rýdl [-] , L. Aubrecht [-] (82. M. Krč [-] ) , J. Vaščák [-] - F. Polášek [-]

ŽK: 37. A. Heller , 67. D. Csambal , 77. R. Dvořák .
Hráči zápasu: R. Dvořák - J. Esterka .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Cupl Zbyněk - ŠÁLKOVÁ Helena, KRIPNER Karel.