13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Nepomuk rozhodl ve Zruči už po dvaceti minutách. Domácí se k obratu neměli

28

Zruč se trápí, proběhla i výměna trenéra, ale od té doby zůstalo zatím jen u tří bodů z vítězného utkání s Černicemi, jelikož i Nepomuk byl nad síly tradičního celku krajského přeboru.

Běžela teprve 20. sekunda zápasu, do míče se opřel Jan Nový a výstavním projektilem poslal svůj Nepomuk do vedení. Něco, co si žádný tým od první tým nepřeje více, aby hrál s hendikepem... Domácí hráče to samozřejmě hned rozhodilo, chtěli reagovat, ale hosté byli v tomto ohledu velmi důslední a po další situaci ve 20. minutě navýšil vedení Matyáš Kašpar. Ten dorážel zpoza domácí obranné linie míč do sítě, který se k němu dostal po spoluhráčově zakončení a odrazu od domácího obránce. Oba rozhodčí si mezi sebou ještě vyjasnili případné ofsajdové nebo povolené postavení, aby sudí Schveinert následně branku uznal. Pro Zruč mohlo být ještě hůř, ale další šance hosté nevyužili a do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

Po výměně stran se domácí v herním projevu zvedli. Hráli více na míči a tlačili se do vápna. Z presinku vybojoval branku na 1:2 Matěj Mošna, který vystihl špatnou rozehrávku mezi nepomuckým brankářem a obráncem a jelikož nebyl líný na krok, poslal míč do odkryté brány. Postupně se tak tlak domácích fotbalistů stupňoval, ale často končil na hranici šestnáctky. Nepomáhalo tomu ani značně podmáčené hřiště, které muselo v týdnu snášel dlouhotrvající deště. Nepomuk si tedy nakonec jednobrankový náskok ubránil a odvezl si s sebou všechny tři body.

TJ Zruč
Jiří Lauko, trenér: Gratulujeme Nepomuku k vítězství. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a soupeř nás potrestal brzkou brankou. Poté jsme se snažili a byl to opět soupeř, který nám z druhé možné možnosti dal branku. V poločase jsme si něco řekli a ve druhé půlce jsme byli podle mého názoru i lepší tým, ale nehraje se na držení míče, ale na branky a bohužel Nepomuk byl o ten gól šťastnější. Klukům chci poděkovat, že jsme bojovali až do konce. Když navážeme na druhý poločas, tak ty góly přijdou a začneme sbírat body.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra: Myslím, že to bylo zasloužené vítězství. Mohlo to být o půli 0:4. Povedlo se nám dát gól snad hned ve 20 sekundě, který byl výstavní. Druhý gól byl takový kuriózní, jelikož vlastně došlo k tomu, že jsme vystřelili na bránu, do střely se vložil soupeř, od kterého se míč odrazil ke Kašparovi a ten zakončil přesně. Asistent zvedl praporek na ofsajd, ale sudí, který situaci viděl, tak branku uznal a běžel vysvětlit asistentovi, proč se o ofsajd kvůli úmyslnému bloku střely nejednalo. Pak jsme ještě zahodili nějaký samostatný nájezd... Po výměně stran jsme je posadili do sedla naší chybou, když se nedomluvili stoper s brankářem. Ale pak si myslím, že do žádné velké šance jsme je pak už nepustili. Byly nějaké závary, ale to bylo vše. První půli jsme hráli dobře, ve druhé už to bylo horší.