12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Mýto vedlo o dvě branky, ale závěr patřil Nepomuku

18. T. Hatina , 40. P. Štych , 44. J. Melka - 34. J. Vosyka , 62. J. Kalabza , 75. J. Kalabza (p.)
34

Slavoj, který laboruje na hraně boje o udržení v soutěži na své půdě přivítal Nepomuk, jenž po pěkném startu zakotvil v klidnějším středu tabulky. V zápase nakonec padlo šest branek a všechny stály za to.

Běžela 18. minuta, Nepomuk se prodíral středem hřiště, ale na hranici vápna narazil. Do rychlého protiútoku se vydali domácí, Tomáš Hatina na středu hřiště výborně podržel balón, vyslal Štycha, který svého spoluhráče následně našel ve vápně a mýtský útočník vstřelil první gól zápasu. Nepomuk odpověděl po čtvrt hodině. Kašpar zahrával přímý kop tvrdou střelou na Vilda, ten míč vyrazil jen před sebe a o přesnou dorážku se postaral Jakub Vosyka. Ale závěr prvního poločasu opět patřil domácím. Vild poslal ve 40. minutě centr na Petra Štycha, ten roztáhl na Pracha a jeho centr Flanderou šikovně tečoval opět Štych, který poslal Mýto opět do vedení. Před přestávkou navíc Jan Melka vybojoval míč na středu hřiště, vyslal do úniku Pracha, ten jej našel ve vápně a Melka zprvní do šibenice zvýšil na 3:1.

Mýto mohlo po výměně stran rozhodnout, jelikož možnost zahrávat pokutový kop měl Hatina. Ale Flanderu nepřekonal a pro Slavoj to byla již druhá neproměněná penalta v řadě. Tato ale bolela víc než ta předchozí. Ve zbytku druhé půle totiž byli lepší hosté, kteří se brankou Josefa Kalabzy z 62. minuty přiblížili na dostřel. Tomu spoluhráč sklepl před šestnáctkou a nepomucký obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. A když pak domácí faulovali ve své šestnáctce čtvrt hodiny před koncem, postavil se k penaltě právě Kalabza, který bezpečně proměnil. Před penaltou se však udála zajímavá situace, která je vidět zejména na ligových trávnících s VARem v zádech. Sudí Mudra nejdříve nechal po penaltovém zákroku hosty ještě dohrávat situaci a když nebyla využita, tak až poté hru zastavil a ukázal na desítku. Zřejmě spravedlivou dělbu bodů podtrhl i závěr zápasu, který byl víceméně bez větších šancí a zápas skončil 3:3.

TJ Slavoj Mýto
Pavel Kůrka, trenér: Do zápasu jsme vstoupili dobře. Vytvořili jsme si několik šancí a dokázali vstřelit do první půlky tři branky. Dokonce jsme mohli odskočit po nařízené penaltě na 4:1, ale bohužel, penalty jsou pro nás zlý sen. Přesto jsme měli zápas udržet, ale nepovedlo se. Nakonec soupeř snížil a penaltou vyrovnal. Pro nás je to ztráta dvou bodů.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra: Řekl bych, že po výkonu ve druhé půli asi zasloužená remíza. Nás zase v první půli nejdříve srazilo naše vyrovnání. Mám pocit, že vždy, když vyrovnáme, tak polevíme a pak jsme dostali dvě laciné branky. Ve druhé půli nás nejdříve podržel Flandera při penaltě a to nás asi nakoplo. Začali jsme být lepší na hřišti, dostávali se více do zakončení a Kalabza pak dvěma góly rozhodl o tom, že se budou body dělit.

J. Vild [-] - T. Hatina [-] , M. Prach [-] (75. J. Šmíd [-] ) , J. Melka [-] , P. Štych [-] , S. Mackovič [-] (46. J. Lenk [-] ) , M. Mařík [-] , M. Lenk [-] , M. Melka [-] , J. Hereit [-] , R. Chvála [-]