12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Chotíkov dostal na Rapidu po zápase ledovou sprchu na rozloučenou

49. T. Křen , 75. T. Ježek - 86. T. Denk
33

Atraktivní kolo, plné soubojů o důležité pozice v tabulce, přineslo i zápas mezi Rapidem a Chotíkovem. Plzeňský celek se po ztrátě petřínské rezervy mohl dotáhnout blíže k vedoucí dvojici a nakonec se to i vydařilo. Chotíkov po prohře zůstává desátý.

Jako obvykle se mezi těmito týmy hrálo o hodně. Podle toho také vypadal první poločas. Hrál se opatrný fotbal se snahou o minimum chyb. Jedinou šanci prvního poločasu nevyužil Kadlec, který střílel po podklouznutí Sluky sám z hranice vápna, ale jeho střelu Bejdák vyrazil na roh. Bylo jasné, že ve druhém poločase bude rozhodovat každá chyba.

Tu jako první udělali hosté, když se ve 49. minutě nedohodl Sluka a Bejdákem a Křen poslal míč volný mezi těmito dvěma hráči do prázdné branky. I v dalším průběhu měl ke gólu blíže Rapid. Ujala se však až dorážka Ježka při přečíslení v 75. minutě. Závěrečné minuty si ale domácí zkomplikovali. Z první možnosti v zápase se po závaru ze standardní situace trefil přesně k tyči hostující Denk. Závěrečné rohové kopy si však domácí pohlídali a připsali si cenné a podle množství šancí i zasloužené vítězství.

SK Rapid Plzeň
Pavel Šimsa, trenér: Zápas proti Chotíkovu je pro mě vždycky událost sezóny, protože na hřišti se teoreticky mohou objevit až tři moji spolupracovníci/podřízení z práce včetně trenéra Petra Kučery, což se stalo i tentokrát - nastoupil ještě Tomáš Denk a zázračně uzdravený Michal Prais. Takže o motivaci je vždy předem postaráno a i proto jsou naše vzájemné zápasy plné soubojů, bojovnosti, pár ostřejších slovních výpadů, ale i celkem slušného fotbalu. A stejný byl i tenhle poslední. První půle byla vyrovná, Chotíkov hrál, jak jsme čekali, spíš zezadu, my jsme možná byli trochu pohyblivější a aktivnější, ale vše bez nějaké větší šance, takže brankáři byli téměř bez práce a vypadalo to na "kdo dá gól, vyhraje"... A tím, kdo ho dal, jsme byli asi ve 4. minutě druhé půle naštěstí my. Ale jednalo se o velký dárek, protože do šance nás poslal hostující obránce špatnou malou domů, kterou jsme potrestali, což nás uklidnilo a hosty přinutilo trochu povylézt, což fotbalu určitě prospělo. Chotíkov začal chodit dopředu delšími balony, které ale moc nenacházely adresáta, stejně jako standardní situace, ze kterých obvykle bývá úspěšný. My jsme se začali dostávat kombinacemi do vápna soupeře a vytvořili jsme si asi 3 velice dobré šance a po jedné z nich jsme v 74. minutě zvýšili na 2:0. Vypadalo to, že se zápas už dohraje, ale hostům se podařilo po propadlém rohu snížit na 2:1, a hrálo se tak o body až do konce. Ale mimo jedné střely Petra Kučery zpoza vápna - asi jediné za celý zápas, kterou vytlačil náš gólman nad břevno a rohu v poslední minutě, se hosté k ničemu vážnějšímu nedostali, a tak jsme 3 body brali my. Celý zápas asi rozhodla chyba hostí, ale vzhledem k množství šancí ve druhé půli, jsme si tři body zasloužili asi o trochu více my a jsme rádi, že jsme dva domácí zápasy po sobě bodovali na 100%, tak jak jsme si to před koncovkou soutěže přáli. Chotíkov tentokrát odjíždí s prázdnou a k tomu ještě po "ledové sprše", kterou schytal po zápase v kabině, protože jsme je omylem umístili do šatny s rozbitým bojlerem, za což se klukům a vedení klubu omlouvám. Některým jsem to stihnul už na Rapidu po zápase u piva.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Derbíčko se mi vždycky špatně prohrává, ale letošní Rapid má velkou sílu. Ale to se vědělo, jen to potvrzují a já je mám stále jako jednoho z favoritů na postup. Hrají fakt dobře. Samotný zápas byl vyrovnaný, týmy na sebe byly velmi dobře připravené a dovolily si navzájem velmi málo prostoru a šancí. Bylo to o jedné chybě a tu jsme udělali krátce po poločase my. Soupeře jsme špatnou malou domů poslali do šance a bylo vymalováno. Do otevřenější obrany jsme pak v závěru inkasovali podruhé a i když jsme se nevzdali, tak kontaktní gól přišel pozdě. Hodně jsme se chtěli soustředit na standardky, ale tentokrát nám to mou vinou i zvláštní kvalitou míčů nelepilo. Další věc na zamyšlenou je to, že na zápas přijedou tři rozhodčí, dva z nich mají dlouhodobě velkou kvalitu a bohužel hlavního dělá ten třetí nejslabší z nich, který již po několikáté v této sezoně podal bídný výkon a to nejen v našem zápase. Myslím, že tahle soutěž je na něj moc. Na hřišti jsou pak díky jeho nepřesnostem zbytečně negativní emoce. Taky na dálku milé poděkování na Rapid, že nám nepustili teplou vodu do sprch. Jediné pozitivní tedy bylo, že Pavel Šimsa přinesl do práce za výhru chlebíčky.

J. Liška [-] - P. Jílek [-] , D. Kořenek [-] , T. Ježek [-] , M. Fikrle [-] (90. J. Holík [-] ) , T. Křen [-] (64. J. Ledvina [-] ) , R. Klekner [-] (90. M. Brůček [-] ) , J. Kadlec [-] , M. Bezukh [-] , T. Václavík [-] , T. Řehoř [-] (77. T. Drtil [-] )

D. Bejdák [-] - Z. Pašek [-] (56. J. Kellner [-] ) , K. Klepal [-] (77. J. Benedikt [-] ) , M. Prais [-] , B. Buchta [-] (56. A. Cirok [-] ) , P. Kolesa [-] (37. M. Lopata [-] ) , D. Míka [-] , J. Vlk [-] , P. Kučera [-] , J. Sluka [-] (77. J. Huml [-] ) , T. Denk [-]

ŽK: 28. K. Klepal , 78. D. Míka , 79. A. Cirok , 81. J. Vlk , 87. P. Kučera .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KRIPNER Karel - ŠLAJS Jakub, ŠÁLKOVÁ Helena.