11.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Holýšov doma srazil Nýrsko už ve druhé minutě zápasu

31

Holýšov je na vlně a i když byl v minulém kole přibržděn, tak se dalším vítězstvím dotáhl na dělené třetí místo. S Nýrskem padla velice brzká branka z dílny Jiřího Šmída, který se dotahuje na dvojici nejlepších střelců v soutěži. A když se hosté nedokázali po zbytek zápasu prosadit, přidali domácí po výměně stran pojistku Michalem Žižkou a bylo hotovo.

FK Holýšov
Milan Dejmek, trenér: Vyšel nám začátek zápasu, kdy se ve druhé minutě prosadil po rychlé akci Jirka Šmíd. Potom jsme měli podle mě zápas pod kontrolou. Jestli si to dobře pamatuji, tak Nýrsko vyslalo na naši bránu jednu nebezpečnou střelu, se kterou si Míra Zach poradil. Ale jinak se do vážnější akce nedostalo. My jsme pořád hrozili, byli nebezpečnější a když jsme přidali druhý gól, tak už se to jen dohrávalo. Myslím, že vítězství bylo zasloužené.

FK Okula Nýrsko
Petr Výtisk, trenér: Na utkání v Holýšově jsme odjeli s dalšími 2 absencemi v záložní řadě, přesto jsme věřili v kvalitní výkon. Bohužel naděje nebyly naplněny. Domácím vyšel hned první brejk po naší ztrátě ve finální třetině a nám se následně nedařilo dostat se do utkání. Naši hru charakterizovala extrémní ztrátovost v přechodové fázi, díky čemuž jsme se nedokázali dostat do nebezpečných prostor, abychom ohrozili brankáře domácích. Ve druhém poločase jsme nabádali hráče, aby zvýšili tempo a rychlost kombinace, ale byli to naopak domácí, kteří rychlou rozehrávkou standardky na půlce překvapili naši obranu a zvýšili na 2:0. My jsme domácí bránu ohrozili jen dvěma střelami ze střední vzdálenosti od Kuby Pavlíka. Máme mladý mužstvo, s výkonnostními výkyvy musíme počítat, bohužel v Holýšově nám chyběla i chuť, hladovost a nasazení. Věřím, že se z toho poučíme a příští týden proti Vejprnicím se vrátíme k tomu, co umíme.