4.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2023-2024

Střídající Matoušek trefil třeboňskou výhru

20

Jak se utkání odvíjelo?

TJ Jiskra Třeboň B
Petr Týnavský: V neděli odpoledne, opět ve velkém vedru, jsme dorazili do Buku, kde se hraje obtížně. K tomu jsme přizpůsobili i taktiku, tedy hrát ze zajištěné obrany. A to se nám dařilo už od začátku utkání, kdy jsme byli po brejcích mnohem nebezpečnější než domácí a vytvářeli si šance. Jenže ty jsme neproměňovali. V prvním poločase jsem jich napočítal hned sedm. Jednu z nich proměnil agilní Vranovský, jeden z pendlů A týmu, i když v zápise je omylem gól připsán Pfeiferovi. Hráčí Buku do té chvíle neměli prakticky nic zajímavého. Jenže přišla poslední minuta, kdy po naší velké chybě ve středu hřiště se hráči domácích zmocnili míče a po našem nedůrazu u rohového praporku vybojovali roh. V týmu mají 2-3 vysoké hráče, když právě jeden z nich po rohu vyrovnal. Branka do šatny domácí povzbudila a hned zkraje druhého poločasu na nás vlétli a vytvořili 2 příležitosti. Naštěstí obě dopadly pro nás dobře a po úvodní čtvrthodině, kdy jsme nechali hrát domácí tým, jsme se zvedli a vytvořili si tutovku. Blažek z malého vápna však netrefil prázdnou bránu. Štěstí jsme měli i my, když jsme nezvládli vlastní rohový kop, netakticky nepohlídali prostor před vápnem soupeře, který z brejku mohl vyrovnat. Poté jsme prostřídali a posila Matoušek 5 minut před koncem dala rozhodující branku. Ještě však nebylo hotovo. V nastavení nejdříve neproměnil penaltu Rešl, vzápětí po rohu domácího Buku předvedl náš Flaška neuvěřitelný zákrok, aby v posledních vteřinách nedal do prázdné branky Matoušek. Odvezli jsme si z horkého hřiště cenné vítezství a teď nás čekají Slavonice. Tedy další těžký soupeř. Chci poděkovat celému týmu za srdnatý výkon a pendlům za rozhodující góly.