9.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

37. V. Ťupa (vl.) , 82. M. Rabiňák
14

Chýnovští fotbalisté pokračují po výměně na trenérském postu ve zlepšených výkonech a připsali si do tabulky s kvalitním soupeřem další tři velmi cenné body…

Se zájmem sledované utkání mezi odvěkými soupeři skončilo nakonec zaslouženou výhrou domácích, i když hosté neprodali svou kůži v Chýnově vůbec lacino… V první půli se hrála v Chýnově celkem vyrovnaná partie, ve které se příliš pohledných akcí neurodilo a obě dvě mužstva myslela především na to, aby neinkasovala. Domácí se však daleko více tlačili před branku hostů, ale do vyložených šancí se moc nedostávali.

Velkou šanci si vypracovali chýnovští hned ve 2. min. hry, kdy po centru Václ. Hrušky trefil M. Rabiňák jen břevno za již překonaným gólmanem hostů Fučíkem. V 7. min. se naopak na druhé straně šikovně uvolnil bernartický střelec Rakovan, když se obtočil kolem stopéra Rytíře, ale trefil jen náruč připraveného chýnovského gólmana Průši. V 10. min. se dostal po výborném centru od J. Rabiňáka do dobré šance domácí J. Hruška, ale z  dobré pozice vůbec netrefil branku a ti samí hráči si v 16. min. akci zopakovali, ale ani tentokrát se J. Hruška gólově neprosadil. Po té se ve 22. min. opřel zdálky do míče domácí Kavka, ale jeho střela skončila těsně vedle levé tyče Fučíkovy branky. Ve 28. min. již pálil Kavka přesněji, ale hostující gólman vytasil výborný zákrok a jeho gólovou střelu vyrazil z brankové čáry na rohový kop. Ve 37. min. se již ale skóre zápasu měnilo, kdy si střílený centr Václ. Hrušky srazil před dorážejícím M. Rabiňákem hostující bek Ťupa nešťastně do vlastní branky, 1 : 0. Ve 42. min. opět zkoušel své střelecké štěstí domácí středopolař Kavka, ale jeho tvrdý projektil šel jen těsně nad bernartickou branku. Obě dvě mužstva tak odcházela do šaten za jednobrankového vedení domácího celku.

Do deštivé druhé půle pak viditelně opět lépe vstoupilo domácí mužstvo, vytvořilo si mírnou územní převahu, ale dobře hrající bernartická defenzíva odolávala a co prošlo, to dokázal zlikvidovat spolehlivý gólman Fučík a opět prokazoval, že patří spolu s domácím Průšou mezi nejlepší gólmany v I. A třídě. V 58. min. se dostal do velké gólové šance chýnovský Václ. Hruška, ale sám před Fučíkem trefil jen jeho náruč… a v 66. min. mohl skórovat i J. Hruška, ale jeho střelu zablokoval na brankové čáře hostující obránce Novák… V 77. min. dali o sobě vědět i hosté, když unikl domácí obraně Šťástka, ale v dobré pozici před Průšou, ani nevystřelil. O dvě min. později to po rohu zkoušel opět Šťástka a tentokrát přestřelil domácí branku. Konečnou podobu výsledku pak dal v 82. min. domácí M. Rabiňák, který tečoval hlavou do protipohybu Fučíka centr Vl. Hrušky a upravil na konečných a zasloužených 2 : 0 pro domácí. Po té se domácí zaměřili již na udržení svého dvoubrankového vedení, což se jim i přes dvě šance hostů v závěru zápasu, (hlavička Šťástky v 86. min. skončila vedle a gólovou střelu střídajícího Suchana v 90. min. skvěle vytěsnil u své pravé tyče Průša na rohový kop), také podařilo.

AUTOR: PAVEL KULVEIT

FC Chýnov
J. Holub (trenér): Jsem rád, že mužstvo drželo prakticky celý zápas otěže utkání ve svých rukou, vytvářeli jsme si i dost šancí, ale takový zápas musíme rozhodnout daleko dříve. V týdnu pak chceme zapracovat na dalších věcech a dobře se připravit na těžké utkání na hřišti vedoucích Dačic. A těší mě také, že jsme ve čtyřech posledních zápasech udrželi ve třech utkání vzadu čisté konto…

TJ Sokol Bernartice
P. Schorník (trenér): Dopředu jsme věděli, že nás v Chýnově čeká na tradičně výborně připraveném trávníku těžké utkání. V prvních dvaceti minutách jsme nehráli špatný fotbal, ale v závěru poločasu jsme si dali nešťastný vlastní gól a od té doby byli domácí lepším celkem. Ve 2. půli jsme se snažili vyrovnat, ale fotbalovější domácí nás do šancí moc nepouštěli a zaslouženě získali všechny tři body.