6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

6

Fotbalisté Rakovníka zatím v této sezoně doma nezvítězili. Protrhnout smůlu domácího prostředí mohli proti kladenské rezervě, která v minulém kole padla na půdě Votic. Rakovnickým se to povedlo, a to především zásluhou Dominika Ždánského, který vstřelil tři branky.

Trefa Žďánského a vlastňák Truhláře

Domácí vstoupili do utkání dobře. Hned v 7. minutě dostal balón mezi obránce Dominik Žďánský a od půlky hřiště unikal sám na brankáře hostů. Domácí fotbalista tváří v tvář kladenskému gólmanovi nezaváhal a otevřel skóre zápasu.

Poté dvakrát zakončovali hosté, oba pokusy ale zneškodnil brankář Pešek.

Kladno mělo několik nebezpečných protiútoků, žádný ale nedokázalo dotáhnout do gólového konce.

Rakovničtí se snažili dostat do kladenské defenzivy, několikrát je ale zradila zbytečná ztráta balónu.

I přesto se ale domácí fanoušci ve 37. minutě podruhé v utkání radovali. Dominik Žďánský zahrával rohový kop a balón si na přední tyči srazil do vlastní sítě Marek Truhlář.

Poté měl Rakovník několik dalších zajímavých příležitostí, ve finální fázi ale pokaždé selhal.

Těsně před odchodem do kabin se Kladnu také podařilo vsítit, Jančí byl ale v ofsajdu, a změna skóre se tak nekonala.

Po úvodních pětačtyřiceti minutách tak hráči odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Dokonaný hattrick a Truhlářův odpustek

Rakovničtí vstoupili do druhého poločasu aktivně a vytvářeli si gólové příležitosti. Turbák si navedl balón na vápno a levačkou zamířil těsně vedle tyče branky hostů. Poté dvakrát po rohu hlavičkoval Severin, jednou domácího kapitána ale vychytal gólman Ševce a podruhé mířilo zakončení těsně vedle.

V 61. minutě se domácí dočkali třetího gólu. Žďánský se prezentoval krásnou střelou z rohu vápna, která zapadla na zadní tyč. Rakovník tak vedl 3:0.

Poté mohli odpovědět hosté, střelu směřující k zadní tyči ale vyrazil nohou brankář Pešek.

V 78. minutě završil Dominik Žďánský hattrick, když se po pěkné kombinaci trefil střelou do prázdné branky.

V samotném závěru přeci jen zaznamenali čestný úspěch hosté. Po špatné rozehrávce domácích se v šanci ocitl Marek Truhlář, jenž udělal kličku Peškovi a gólem na 4:1 si koupil odpustek za nešťastný vlastňák z první půle.

Nic už to ale nezměnilo na tom, že si Rakovník po výhře 4:1 připsal první domácí vítězství v této sezoně.

SK Rakovník
Jaroslav Hamouz: Tentokrát se nám dařilo v koncovce. Byli jsme produktivní, ale bylo to na úkor kvality, která se mi tentokrát nelíbila. Ten fotbal z obou stran tentokrát kvalitní nebyl. Nicméně jsou to pro nás důležité tři body a vážím si toho, že jsme tentokrát dokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Naše hra byla špatná a nic se nám nedařilo. Je to smutné. Jediné, co na tom bylo pozitivní, bylo to, že z toho mančaftu hráli špatně všichni (směje se). Bylo to malé derby, které jsme nezvládli a zaslouženě jsme prohráli 4:1.