3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

6

Votice, kterým chybělo několik hráčů ze základní sestavy, se doma postavily favorizovanému Vestci. Hosté celý zápas dominovali, vytvářeli si jednu šanci za druhou a nováčkovi uštědřili pořádnou dardu.

Trefa exligisty

Již v 1. minutě kopali hosté zásluhou Adama Bodláka rohový kop, ale obrana míč odehrála do bezpečí.

Poté si do vápna na přímý kop Václava Ježdíka naběhl Matysík, ale balón netrefil.

Prvního zakončení se diváci dočkali díky Vlastimilu Vidličkovi. Bývalý exligový hráč zakončil střelou svůj průnik do vápna, ale jeho pokus minul Šandovu svatyni.

Poté vyslal Říhu za obránce Candra, ale brankář domácích byl rychlejší a balón ukopl do autu.

V 19. minutě unikal sám na Šandu Matysík, ale branku netrefil. Minhova hlavička o chvíli později se do branky rovněž nevešla.

Od domácích hrozilo nebezpečí od Homolky, ale brankař Bašta byl pozorný a jeho pokus skryl v rukavicích.

Jinak toho Viktorka domácím příliš nedovolovala. Votické akce končily převážně před pokutovým územím střelami vedle nebo nad branku Martina Bašty.

Další Vidličkovy průniky a přihrávky do vápna branku nepřinesly.

Poté vyslal Matysík přihrávkou mezi obránce k samostatnému úniku Říhu, ale ten Šandu neprostřelil. K balónu se dostal Matysík, ale Šanda opět předvedl bravurní zákrok a jeho střelu chytil.

Domácí gólman se vytáhl i proti pokusu Máčeho a Hendrychova hlavička po rohovém kopu skončila těsně vedle branky.

Ve 33. minutě se hostujícím fotbalistům podařilo otevřít skóre utkání. Vidlička prošel až k brankové čáře, našel ve vápně Minhu a ten nedal brankaři šanci.

Domácím se hra nedařila, nehrozilo od nich nebezpečí a hosté pokračovali v tlaku.

Ve 38. minutě trefil Matysík levou tyč Šandovy svatyně a Adamu Bodlákovi hlavičku Šanda chytil.

Ve 42. minutě Matysík uvolnil Říhu, ale ten místo střely ještě přihrál Adamu Bodlákovi, jemuž míč utekl za brankovou čáru.

Domácí poté po dlouhé době zakončili Homolkou, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.

V nastavení prvního poločasu Minha přihrál Vidličkovi, ten prošel až před brankáře domácích a přesnou střelou stanovil poločasový výsledek zápasu na 2:0 pro Vestec.

Šest gólů v domácí síti a dokonaný hattrick Minhy

I ve druhém poločase pokračovali hosté v tlaku na domácí branku. Minhovu střelu brankař vyrazil a Matysíkův volej skončil nad brankou.

Poté prošel obranou Máče a trefil levou tyč Šandovy svatyně.

V 50. minutě našel Matysík uličkou mezi obránce Minhu a ten vsítil svoji druhou branku v utkání. Viktorka tak vedla 3:0.

Domácí zahrozili po rohovém kopu, ale hlavička Homolky skončila vedle. Budil po chvíli branku netrefil.

V 52. minutě prošel obranou Vidlička, ale jeho střela s přispěním Šandy skončila na břevně.

V 54. minutě si na vápně vyměnili míč Jan Bodlák s Matysíkem a druhý jmenovaný zvýšil na 4:0.

Další branku zařídil znovu aktivní Vidlička. Bývalý hráč pražské Sparty si na pravé straně pohrál s obránci, poslal pěkný centr do vápna na Minhu a ten dokonal hattrick. Hosté tak vedli už o pět branek.

Vestec domácí k ničemu nepouštěl a dál pokračoval v útočení. Střídající Héč vybojoval míč, prošel až před brankaře, který proti němu vyběhl. Přihrál nezištně Ptáčkovi a ten do prázdné branky zvýšil na 0:6.

Domácí z protiútoku zakončili Voráčkem, ale ten míč mezi tři tyče nenasměroval.

V 85. minutě poslal Candra dlouhý míč na Jiřího Ježdíka, který přehodil brankáře - 0:7.

Na konečných 0:8 upravil skóre o minutu později Matysík, kterého před vápnem uvolnil Héč. Hostující útočník unikal sám na vybíhajícího Šandu, kterého se zbavil kličkou a mohl se radovat ze své druhé branky v utkání.

Votice tak doma padly s Vestcem vysoko 0:8.

SK Votice
Michal Budil: Zápas byl od nás nezvládnutý po všech stránkách. I přesto, že bylo utkání posunuté, tak nám chyběli klíčoví hráči. Jednoduché. Není co víc k tomu dodat.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Votice nejsou náš úplně oblíbený soupeř. Jednak náročnou cestou, tak i velkým hřištěm a velmi důrazným fotbalem, který hrají. Nicméně musím říct, že dnes to bylo až podezřele lehké utkání. Kluci hráli krásný fotbal a domácí jim to nijak neztížili. Škoda jen, že jsme se trápili v koncovce. Sice jsme nakonec dali osm gólů, ale mohlo jich být minimálně jednou tolik. Ano, bylo by to pro domácí kruté, ale co my jsme byli schopni „zazdít“ za šance, to i domácí fanoušci kroutili hlavami. Nicméně zasloužené vítězství a dobrá nálada v autobuse i přes kolonu už z Olbramovic.