Zbrojovka poprvé prohrála

12

Každá série jednou končí. V Novém Městě na Moravě skončila neporazitelnost Zbrojovky.

Po půli nerozhodně

Domácím se na výbornou povedl vstup do zápasu, když hned v úvodu získali autové vhazování v blízkosti branky béčka Zbrojovky. Toho se ujal Partl a do vápna poslal dlouhý míč, který po odrazech doputoval až k Wolkerovi, který dostal míč za čáru a domácí se mohli ve 45. sekundě radovat z vedení - 1:0. Ve 13. minutě bylo srovnáno, když se po střele Kolečkáře a nedůrazu domácí obrany trefil důrazný Juritka a bylo srovnáno - 1:1. V dalším průběhu prvního poločasu už před téměř čtyřmi stovkami další branka nepadla.

Domácí po přestávce rozhodli

Po přestávce se nadále hrál pohledný fotbal, který přinesl jedinou branku. V 70. minutě nejprve Hrubý vytěsnil parádní přímý volný kop Nečase na rohový kop. Ten rozehrál Šteffl a střelu Nečase doklepl do sítě pohotový Švanda - 2:1. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale to jim pozorná domácí obrana nedovolila. Tři body tak zůstaly v Novém Městě na Moravě a situace na čele tabulky se zdramatizovala.

SFK Nové Město na Moravě
Lukáš Michal (trenér): Porazili jsme doposud nejlepší tým soutěže. Mě osobně potěšilo, že jsme v utkání byli lepším týmem a zápas jsme zlomili standardními situacemi. Nevyvarovali jsme se, ale několika chyb, z jedné z nich jsme dostali hodně lacinou branku, za což jsme se na kluky zlobili. Škoda jen neproměňování některých dalších šancí, které volali po gólu. Každopádně si velmi vážíme třech bodů, které jsme získali. Chceme také poděkovat fanouškům, kteří byli naším dvanáctým hráčem a hnali celý tým za vítězstvím.

P. Šmída [-] - D. Bača [-] , L. Wolker [-] (67. P. Sytař [-] ) , J. Batelka [-] , T. Švanda [-] , T. Sádecký [-] - M. Jícha [-] (80. A. Boušek [-] ) , D. Šteffl [-] , F. Nečas [-] - P. Partl [-] , T. Duba [-] (93. M. Pulkrábek [-] )