--

--

Ždírec nestačil na Žďár

10

Hosté o své výhře rozhodli během osmi minut na konci prvního poločas. Domácí se na odpověď nezmohli.

Hosté po půli vedli

Derby začalo svižně a ve 3. minutě se po faulu na Severu kopala penalta. Domácí Gregovský však Nedvědovu střelu vyrazil. Hosté byli nadále aktivnější a ve 21. minutě byl na konci pěkné kombinace Trojánek. Jeho hezkou střelu však Gregovský opět vytěsnil. Ve 29. minutě se konečně měnilo skóre. Po centru Severy z levé strany se míč odrazil k Sodomkovi a ten levačkou poslal míč k tyči - 0:1. Žďárští stupňovali své tempo. V 34. minutě po pěkné kombinaci střílí Šerý z poza vápna těsně vedle. Hosté nadále domácí tlačí před jejich branku a v 35. minutě zakončuje Vitásek centr Severy - 0:2. A hosté pokračují dále v kanonádě. V 37. minutě si na kolmou přihrávku nabíhá Šerý a podél gólmana zvyšuje na - 0:3. Ve 40. minutě se po hezké akci Trojánka objevil v šanci Šerý,ale jeho pokus domácí brankář chytil. Výborný výkon hostů znamenal po prvním poločase zasloužené vedení o tři branky.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas se dlouho nic nedělo. Až v 58. minutě střelu Krajča vyrazil Gregovský na roh.Domácí se snažili ze závěrečného tlaku zdramatizovat stav utkání. Pozorná obrana hostů však odolávala až do 83. minuty, kdy se prosadil domácí Pavlas - 1:3. Víc toho už domácí nestihli a tak si hosté připisují zasloužené vítězství.

FC Žďár nad Sázavou / web

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Michal Votava (trenér): V prvním poločase jsme byli nesoustředění a pořád jsme diskutovali s rozhodčím. Po přestávce jsme se zlepšili a bylo to dobré. Celkově se na nás asi projevila nepohoda z poslední doby.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Václav Pohanka (trenér): Vyšel nám hlavně první poločas, kdy jsme měli šance a aspoň tři jsme proměnili. Ve druhém poločase jsme byli zbytečně pasivní, ale naštěstí soupeř utkání nezdramatizoval.

D. Gregovský [-] - M. Najman [-] (78. P. Klimeš [-] ) , O. Štědrý [-] , P. Novotný [-] , J. Málek [-] , P. Pátek [-] , D. Procházka [-] (65. O. Pavlas [-] ) , J. Novotný [-] , D. Vrána [-] (58. M. Koutný [-] ) , J. Veselský [-] , M. Svoboda [-]

J. Šenkýř [-] - J. Nedvěd [-] , P. Severa [-] (62. S. Švoma [-] ) , R. Sodomka [-] , D. Krajčo [-] (72. J. Jiroušek [-] ) , J. Dočekal [-] , M. Šerý [-] (72. D. Galia [-] ) , Č. Vitásek [-] , O. Horák [-] (86. M. Srnský [-] ) , P. Fiala [-] , T. Trojánek [-]

ŽK: 20. P. Novotný , 22. J. Novotný , 75. O. Štědrý , 80. O. Pavlas , 92. M. Koutný - 61. P. Fiala , 85. J. Dočekal .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: Budovič Pavel - PŮČEK Martin, ŠVEHLA Marek.