21.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

86. D. Fabík - 11. Š. Kubesa , 18. M. Cabal , 44. M. Cabal , 50. M. Cabal , 54. Š. Kubesa , 77. M. Cabal
10

Bruntál postupně vedl až o šest branek. Vítkov v závěru pouze korigoval.

Bruntál vedl o tři branky

Vítkov přivítal v sobotu na svém trávníku mužstvo z Bruntálu, které ukázalo, že se mu na jaře při venkovních zápasech daří. Bruntál udělil Vítkovu lekci v produktivitě. Hned po jedenácti minutách napřáhl Kubesa z větší vzdálenosti a míč se zatřepetal až v síti – 0:1. Za sedm minut zhruba z dvaceti metrů vystřelil Cabal a míč zaplul k tyči – 0:2. Ve 20. minutě se v pprvní domácí šanci objevil Kudla, ale Dolanský ho dokázal vychytat. Za dvě minuty cebtr na Prdu skončil z jeho hlavy těsně vedle. Ve 40. minutě Mička před gólmanem Dolanským zaváhal. V závěru prvního poločasu si Cabal situaci zopakoval a Snášel musel potřetí lovit míč ze sítě – 0:3. Toto domácí definitivně zlomilo.

Bruntál náskok navýšil

Po pěti minutách druhého poločasu po nahrávce pod sebe doklepával Cabal míč prakticky do prázdné branky a zkompletoval svůj hattrick – 0:4. V 54. minutě si Kubesa udělal tři obránce a míč s přispěním tyče dostal po páté za Snášelova záda – 0:5. Pak za domácí mohl snížit po centru Prdy Pavlíček, který ale hlavičkoval nad bránu. Třináct minut před koncem se pak dostal do vápna Cabal, kde byl sražen a nařízenou penaltu v pohodě proměnil – 0:6. V 80. minutě chtěl při samostatném nájezdu Jakub Dohnálek přelobovat brankáře Dolanského, ale neuspěl. Vítkov pak čtyři minuty před koncem kosmeticky upravil skóre, když po centru zprava Fabík prostřelil levačkou brankáře Dolanského – 1:6.

Vítkov jede příští kolo do Malých Hoštic. Bruntál bude hostit Budišov.

TJ Vítkov
Lukáš Böhm (trenér): Soupeř nám ukázal, jak je fotbal jednoduchý. Každá jejich šance byla nebezpečná. My jsme úplně propadli.

MFK Bruntál B
Mikuláš Horyň (trenér): My jsme dnes byli efektivnější jako soupeř. Opět jsme prokázali, že jsme venkovní mužstvo, a vyhráli jsme čtvrtá zápas na jaře venku, i když jsme byli v okleštěné sestavě.