22.kolo, Olomoucký | Prostějov | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

0

Celé utkání se hrálo za mírného vytrvalého deště. Je až s podivem jak lehce a jak často se domácí hráči v průběhu prvního poločasu dostávali do vyložených šancí. A tak se Kralice ujaly vedení již v 7. minutě. Po rohovém kopu Brosse gólman míč vyboxoval před sebe a po následujícím centru umístil Richter míč pod břevno. Po chybné rozehrávce hostí uprostřed hřiště přešel soupeř do rychlého protiútoku. První střelu Hýbl vyrazil, ale na druhou již byl krátký. Chvíli na to ohrožoval branku Určic Bross. Nejprve jeho hlavička z bezprostřední blízkosti skončila mimo branku a vzápětí se ocitl sám před gólmanem a i tentokrát zakončoval mimo tři tyče. Ve 24. minutě vyrobil pro změnu hrubou chybu brankář domácího mužstva, čehož dokonale využil Halouzka a snížil stav utkání na 1:2. Kralice kontrovaly vzápětí. Bross se ocitl sám tváří v tvář brankáři Hyblovi a poslal svůj tým opět do dvoubrankového vedení. Hosté sice reklamovali ofsajd, ale nebylo jim to nic platné. Po půlhodině hry předvedli pěknou fotbalovou akcí domácí. Centr na zadní tyč vrátili do malého vápna a Bross upravil stav na 1:4. Gólový účet prvního poločasu ukončil Halouzka. Odhodlal se ke střele z poměrně velké vzdálenosti a míč po teči jednoho z obránců změnil směr a zaplul do branky 4:2. Po změně stran se obraz hry změnil. Obrana Určic přestala dělat hrubé chyby a po hodině hry snížili stav na rozdíl jednoho gólu. Postaral se o něj Halouzka. Domácí brankář vyběhl na samou hranici velkého vápna. Míče se však zmocnil zmíněný Halouzka, naběhl si do výhodné střelecké pozice a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Závěr utkání patřil Určicím. V 89. minutě zachránilo domácí před pohromou břevno. V poslední minutě utkání se ještě hosté vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu. Okamžitě se kolem hlavního rozhodčího seběhl hrozen hráčů, ale arbitra nepřesvědčili. A ten chvíli na to, kdy se hrálo jen několik vteřin na víc, utkání ukončil i když sliboval, že zdržovací taktiku domácích nastaví.

Autor: Lubomír Kaprál