20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Béčko Kaplice veze všechny body z Ledenic

13. M. Volf , 54. M. Bednář (p.) - 6. F. Bárta , 47. D. Svoboda , 79. J. Fejtek , 80. F. Bárta
22

V neděli se kaplická rezerva představila v Ledenicích. Favority byli domácí, kteří byli na tom v tabulce lépe, a i jarní forma byla na straně Ledenických, kteří prohráli pouze ve Zlaté Koruně, naopak Kapličtí na jaře naplno zabodovali pouze v zápase proti Velešínu.

V domácí brance zastoupil absentujícího Cempírka zkušený Josef Mařík a ten už v šesté minutě musel lovit míč ze své sítě. Slanina ideálně našel na středu velkého vápna nepokrytého Filipa Bártu, který desátým gólem v sezóně dokázal překonat gólmana Slavoje – 0:1. V desáté minutě před vápnem Kuchař posunul míč Slaninovi, přízemní prudkou ránu Mařík nadvakrát zkrotil ve svých rukavicích. Až poté zahrozili Ledeničtí. Po rohovém kopu hlavičkoval nepřesně Volf. V minutě třinácté se podařilo domácím vyrovnat. Rozjeli rychlou kombinaci z vlastní poloviny, po přesných přihrávkách se zleva do vápna dostal Maxa, ideálně přihrál nabíhajícímu Petru Volfovi, který zblízka smazat jednogólové manko Slavoje – 1:1. V jednadvacáté minutě se znovu připomněli hosté. Po Lhotského centru střílel z hranice šestnáctky z otočky Bárta, balón poslal nad bránu. Na druhé straně po rohovém kopu se ve vápně dostal k zakončení Babka, nastřelil však pouze tyč a dorážející Havrda měl mušku notně vychýlenou. Ve 28 minutě po centru z pravé strany hlavičkoval mimo domácí špílmachr Maxa. O deset minut později po dlouhém autovém vhazování Svobody zůstal ve vápně ležet hostující Fejtek, a Spartakovci se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní arbitr jejich přání nevyslyšel. Krátce na to měli hosté výhodu přímého kopu. K míči se postavil kapitán Říha, technický pokus mezi tři tyče nesměroval. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu. Skóre se měnilo ve druhém dějství už po dvou minutách. V hlouby hřiště byl faulován Slanina a hosté měli výhodu trestného kopu. K míči se postavil David Svoboda, všichni na stadionu čekali centrovaný balón, vždyť ani nebyla postavena zeď, proč taky, když se rozehrávalo z více jak čtyřiceti metrů, ale kaplický hráč se do balónu řádně opřel a dělovkou pod břevno překvapil všechny přítomné – 1:2. Ani v tomto případě ale vedení Spartakovcům dlouho nevydrželo. O sedm minut později bylo vyrovnáno, když ve vápně fauloval brankář Schneider Maxu a nařízený pokutový kop proměnil Matěj Bednář – 2:2. To ale bylo z domácí strany na dlouhé minuty vše. V dalším průběhu hry byli lepším a daleko nebezpečnějším týmem hosté. V 61 minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Slanina, střelu z úhlu zastavilo břevno. O tři minuty později skončila nad břevnem nebezpečně tečovaná střela Fejtka. V té samé minutě zahrával rohový kop Říha, přetažený centr vrátil před branku hlavou Vávra a při střele Presniakova zachránilo Maříka v krátkém sledu podruhé břevno. Kapličtí byli stále aktivnější než jejich hostitelé. V 73 minutě Kuchař prostrčil míč Bártovi, zakončení po zemi nemohlo Maříka překvapit. Krátce na to Bártu vyslal na zteč dlouhým výkopem Schneider, kaplický útočník se dostal do vápna z levé strany, střelu po zemi si Mařík znovu pohlídal. V 79 minutě byli Kapličtí za aktivitu odměněni. Po trestném kopu ze strany Ledeničtí nedokázali míč odvrátit do bezpečí, Kuchař posunul míč do palebné pozice Janu Fejtkovi, který zleva napálil balón pod břevno – 2:3. Hned v následující minutě udeřili hosté počtvrté. Na pravé straně dostal dostatek prostoru Presniakov, a po jeho přesné přihrávce skóroval podruhé v zápase Filip Bárta – 2:4. Až poté se po dlouhých minutách dostali do nebezpečnějšího zakončení i Ledeničtí. Po standardní situaci si míč ve vápně našel kapitán Čermák, který střílel z otočky po zemi, Schneider byl pozorný a míč vytěsnil na rohový kop. Ve zbývajícím čase si Kapličtí překvapivé, leč naprosto zasloužené vítězství dokázali pohlídat.