17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Větřní veze bod z Kaplice

22

Utkání dvou okresních zástupců se hrálo za „krásného“ podzimního počasí. Začínalo se na mokrém terénu, končilo se pak již na velmi podmáčené hrací ploše.

Utkání dvou okresních zástupců se hrálo za „krásného“ podzimního počasí. Začínalo se na mokrém terénu, končilo se pak již na velmi podmáčené hrací ploše. Skóre se mohlo měnit už ve čtvrté minutě hry. Po levé straně zatáhl balón hostující Taher, po přízemním centru nastal před domácí svatyní velký závar, míč nakonec skončil nad břevnem. O chvíli později už byl kaplický gólman Schneider překonán, proti změně stavu byla levá tyč. Po Slukově dlouhém pasu se z pravé strany dostal do vápna Krák, křížný pokus po zemi orazítkoval vzdálenější tyč. Hosté byli od úvodu lepším fotbalovějším týmem a díky aktivitě se dostávali i do gólových příležitostí, trápila je však koncovka. V minutě deváté další „tutovka“ pro Větříňské fotbalisty. Sluka přesným dlouhým pasem našel za kaplickou obranou nabíhajícího Hromadu, který se ocitl sám před gólmanem Schneiderem, střela po zemi se mezi tři kaplické tyče nevešla. Až poté se o slovo přihlásili i domácí. Lhotský vybojoval míč pro Presniakova, který si navedl míč na hranici velkého vápna, je ho ránu Votýpka dokázal vyrazit. Bohužel, to bylo jediné ohrožení Spartakovců v prvním poločase. V dalším průběhu přibývaly gólové příležitosti výhradně na straně hostů. Čtrnáctá minuta a další zahozená šance hostů. Špatnou malou domů vystihl Bauer, vybíhajícího Schneidera přehodil, ale míč skončil i nad břevnem domácí brány. V dalších minutách se pak hra odehrávala převážně mezi oběma vápny s řadou nepřesností. Na další příležitost se čekalo až do 32 minuty střetnutí a opět mohli skóre otevřít Větříňští. Z pravé strany zatáhl balón do šestnáctky Bauer, zpětnou přihrávkou oslovil Hromadu, ten mířil na bližší tyč, Schneider byl pozorný a míč vyrazil na rohový kop. Pět minut před přestávkou se ke střele z dálky odhodlal hostující kapitán Kotlár, Schneider míč vytěsnil na břevno. V samotném závěru prvního poločasu uhájili Kapličtí čisté konto s vypjetím všech sil. Kráka vychytal Schneider a gólovou dorážku Bauera nepropustil do brány bránící Vávra. Kdyby to bylo po půli 0:3 pro hosty, byl by výsledek pro Spartakovce ještě milosrdný, na světelné tabuli ale svítilo stejné skóre jako před úvodním hvizdem. I první příležitost po změně stran měli na svých kopačkách hostující fotbalisté. Po sedmi minutách hry z pravé strany zakončoval Bauer, Schneidera překonat nedokázal. O několik minut později si Bauerovu přízemní střelu kaplický brankář dokázal pohlídat. Po hodině hry pak hosté zahrozili po rohovém kopu. Po centru Bauera hlavičkoval na zadní tyči těsně mimo Sluka. S přibývajícími minutami pak aktivita hostů opadala, Spartakovci v kombinaci dál tápali, a tak toho na těžkém terénu příliš fotbalového ke koukání nebylo. Více vzruchu pak přinesla až závěrečná desetiminutovka. A hned v jejím úvodu si zhluboka oddychli hosté. Kapličtí se dostali k rohovému kopu. Centr do vápna poslal Svoboda, do balónu se z první opřel Kuchař, při gólové střele zastoupil gólmana Votýpku jeden z bránících spoluhráčů. V 87 minutě pak po Schneiderově dlouhé přihrávce zatáhl míč po pravé straně Kuchař, po přízemním centru zakončoval na přední tyči Popov, branku soupeře ale netrefil. O chvíli později Popov vysunul Bártu, který ve slibné pozici zakončoval možná příliš brzy a se střelou po zemi neuspěl. V samotném závěru pak měli hosté výhodu standardní situace. Po centru z levé strany se nakonec dostal do zakončení zblízka zleva Churan, který míč dopravil do sítě, ale radost hostům zhatil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou. Kapličtí bod získali, Větříňští dva ztratili. Měli dostatek šancí na to, aby si z Kaplice odvezli všechny tři body, ale prachbídná koncovka je připravila o lepší výsledek. Spartakovci po nejslabším výkonu celé sezóny získali alespoň bod.

Zaslal Libor Granec

SK Větřní
Rudolf Weinhard (trenér): Zápasu v Kaplici jsem se osobně nemohl zúčastnit a tak to bylo pod vedením trenérů Salon-Dušek. Před zápasem by jsme bod brali. Co mám zprávy, tak měly být 3 body. Hlavně v prvním poločase jsme prý měli 2 až 3 velké šance ke skórování. Bohužel se gól nedal. Z kluků co jsem mluvil po telefonů jsem cítil zklamání. Ale já po dvou prohrách jsem rád za tu nulu vzadu a věřím, že se za tři body budeme radovat o víkendu doma. To nás čeká důležitým zápas s rezervou Svinů. A gólmanovi Chvalšin Cábičovi vzkazujeme, ať se soustředí na chytání a netipuje o kolik ,kdo prohraje. On sám gólů zrovna málo nedostal.