24.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

8

Vestec doma ve středu v dohrávce 22. kola padl s rezervou Kladna. Dnes se Viktorka před domácími fanoušky představila znovu, a to proti Kralupům. Ty však na půdu druhého týmu tabulky přijely značně oslabeny a museli jim vypomoct tři hráči B-týmu a hned čtveřice mladíků z dorostu. Kralupští srdnatě bojovali, Vestec ale potvrdil roli favorita a dvěma góly z první půle pohodlně zvítězil.

Dvě branky Matysíka

Úvodní dějství bylo v režii domácích, kteří drželi balón a udávali tempo hry.

V 16. minutě se Viktorce podařilo vsítit úvodní gól zápasu. Po dlouhém vhazování a chybě v hostující obraně se prosadil Radim Matysík.

Stejný muž ve 39. minutě zvýšil náskok domácích na 2:0. Tentokrát se nejlepší vestecký střelec v probíhajícím ročníku trefil povedeným volejem.

Hosté v prvním poločase spíše vyčkávali na to, co udělá soupeř a k výraznějšímu ohrožení branky se nedostali.

Úvodní dějství tak skončilo výsledkem 2:0 pro domácí.

Zlepšený výkon hostů na body nestačil

Kralupy vstoupily do druhé půle aktivně, s nasazením a hra byla minimálně vyrovnaná.

Po pár minutách mohli hosté snížit, střídající Čejka ale ve vyložené šanci brankáře Víška nepřekonal.

Druhou velkou příležitost Kralup měl po rohovém kopu obránce Kabyl, vestecký gólman ale jeho hlavičku zneškodnil.

Jinak hostující snahy končily povětsinou u vápna domácích, kteří si výsledek pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Kralupy, které přijely do Vestce značně oslabeny, tak po bojovném výkonu odjíždějí domu bez bodu.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: Dnes jsme chtěli napravit porážku v prvním domácím zápase na novém hřišti, takže o motivaci bylo postaráno. Sestavu jsme kvůli zraněním skládali poměrně těžko, a ještě k tomu se nám u rozcvičky zranil další hráč. I přesto jsme ale věřili, že dnes už to zlomíme a tři body zůstanou doma. Nakonec to bylo celkem vyrovnané utkání. Kralupy spíše čekaly vzadu, my drželi míč a byli nebezpečnějším týmem a naštěstí jsme dali dva góly. Kralupy se osmělily až ve druhé půli. Myslím si, že se dnes nehrál úplně hezký a kvalitní fotbal, ale tři body bereme. Je lepší vyhrát, než prohrát.

FK Kralupy 1901
Karel Kristen: Do Vestce jsme jeli v hodně kombinované sestavě. Museli jsme dokonce přehodit zápas dorostu, abychom byli v dostatečném počtu i na lavičce. První poločas byl v režii domácích, my jsme dvakrát propadli po taktické stránce, za což nás domácí potrestali. Druhý poločas jsme pojali tak, že nemáme co ztratit a troufnu si říct, že jsme byli lepším týmem. Nebýt brankáře Víška, který dvěma zákroky podržel svoje mužstvo, tak jsme ještě s výsledkem mohli něco udělat a i ten bod si odvézt. Musím ještě pochválit hráče, kteří nám pomohli z dorostu a B-týmu. Vůbec se při zápase neztratili. Teď se musí dát marodi do kupy, protože nás čeká těžký zápas v Nelahozevsi.

P. Víšek [-] - J. Hobza [-] (57. M. Říha [-] ) , J. Ptáček [-] , P. Ježdík [-] , J. Ježdík [-] (80. M. Hlubuček [-] ) , D. Franc [-] , J. Michálek [-] (74. V. Vidlička [-] ) , R. Matysík [-] , V. Máče [-] , M. Hendrych [-] , P. Pecinovský [-]

K. Šídlo [-] - Z. Kouba [-] , J. Víteček [-] (72. D. Neumann [-] ) , J. Kabyl [-] , O. Koníček [-] - R. Kinter [-] (46. O. Čejka [-] ) , M. Glogas [-] (84. M. Svoboda [-] ) , D. Hemr [-] , M. Houžvička [-] , J. Kulhavý [-] (78. V. Kindl [-] ) - L. Krejza [-]

ŽK: 14. J. Hobza , 82. V. Máče , 87. J. Ptáček , 88. P. Ježdík - 89. D. Neumann .
Počet diváků: 63. Rozhodčí: Říha Jaroslav - SVOBODA Richard, ZÍKA Jan.