18.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Formalita, lídr soutěže Chlumec si s předposlední slánskou rezervou poradil s přehledem

7

Kdyby se domácím fotbalistům dnes podařilo bodovat, bylo by to překvapení asi úplně pro všechny. I přesto, že B-tým Slaného dlouho odolával, ve druhé půli už byl tlak favorita tak silný, že by to neustála ani ta nejpevnější obrana...

Tlak favorita branku nepřinesl

Jelikož se hrálo na poměrně těžkém terénu, hra moc krásy nepobrala. I tak ale bylo zřejmé, že tempo utkání od začátku udávají chlumečtí, kteří od první minuty dobývaly slánskou defenzivu.

V 5. minutě mohl skóre zápasu otevřít Slepčika, po pěkné kombinaci s Ezealou ale branku netrefil.

Hosté útočili nadále, domácí však statečně odolávali.

Ve 30. minutě měl další šanci znovu Slepička, jeho hlavička po rohovém kopu se ale snesla nad branku domácího gólmana.

V závěrečných minutách úvodního dějství měli vedoucí gól na kopačce Junek, Šedivý, nebo Ezeala, ani jeden ze tří jmenovaných ale nedokázal otevřít skóre utkání.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila za poměrně překvapivého stavu 0:0.

Hosté se dočkali

Ve 49. minutě střílel z dobré pozice chlumecký Junek, branku ale těsně minul.

V 57. minutě už se hosté dočkali. Po individuální akci se prosadil Ondřej Šípek.

O šest minut později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Po centru autora úvodní branky utkání Šípka zvýšil náskok svého týmu Tomáš Řehák.

Domácí si žádnou příležitost, díky které by mohli ještě zdramatizovat průběh zápasu, nevytvořili a nadále tak útočili vesměs jen hosté.

Třetí branku už se jim ale přidat nepodařilo, a souboj prvního s předposledním tak dopadl dle očekávání. Slánská rezerva padla s Chlumcem výsledkem 0:2.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Moc jsme od zápasu neočekávali i vzhledem k tomu, že jsme hráli asi v nejhorší sestavě za celý rok. I přesto jsme nějakých 60. minut ubránili, pak už jsme ale inkasovali. Soupeř byl jednoznačně lepší, nám k tomu výsledku, který není tak hrozný, jako předvedená hra, pomohl především náš brankář a trochu i terén.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Jeli jsme si pro tři body, které se nám podařilo získat. Hřiště nebylo úplně v ideálním stavu a byla to výhoda spíše pro domácí, my jsme se s tím trochu prali.