17.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Jinočany zvládly první jarní utkání na výbornou, na umělém povrchu si poradily s rezervou Králova Dvora

6

Královédvorská rezerva byla na podzim jednoznačně nejhorším týmem v soutěži. Z patnácti zápasů dokázala vytěžit pouhé dva body. Start druhé poloviny sezony pro ni mohl znamenat nový začátek, v cestě jí ale stály Jinočany. Favorit vstřelil rychlé dva góly a domácí už se na obrat nezmohli.

Ambrus s Volkem hostujícími hrdiny

Hosté vstoupili do utkání výborně a už po třech minutách hry se dostali do vedení. Po rohovém kopu se prosadil obránce Martin Ambrus.

Jinočany hrozily nadále a za dvacet minut se jim podařilo navýšit vedení. Po brejkové situaci se trefil Tomáš Volek.

Domácí se snažili alespoň o kontaktní branku, vyloženou šanci si ale vytvořit nedokázali.

Poločas tak skončil výsledkem 2:0 pro fotbalisty z Jinočan.

Neproměněná penalta

Jinočanští věděli, že mají dvougólový náskok, a tak se od začátku druhé půle soustředili především na defenzivní stránku hru.

I přesto ale dokázali několikrát zahrozit, třetí gól však nepřidali.

Rezerva Králova Dvora se tlačila za prvním jarním gólovým zápisem do statistik, vždy ale narazila na pevnou a nepropustnou obranu soupeře.

Ta však ale přeci jen v závěru zaváhala, kdy se jeden z hráčů dopustil nedovoleného zákroku ve vlastním vápně, a domácí tak zahrávali pokutový kop. Ten však skončil pouze na břevně, a skóre se tak neměnilo.

Utkání už nic dalšího nepřineslo, a B-tým Králova Dvora tak podlehl Jinočanům na umělé trávě v Berouně 0:2.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: První půle z naší strany nebyla moc dobrá, ve druhé už to bylo trochu lepší. Nebyli jsme si ale schopni vytvořit kloudnou šanci. Byla tam nějaká střela, poté i penalta, ale na gól to nestačilo.

FK Jinočany
Pavel Gregor: Celou zimu jsme tvrdě pracovali a trénovali ve velkém počtu lidí. Máme v týmu velkou konkurenci. I přesto, že jsme do přípravy dali opravdu hodně, tak první zápas vždycky bývá taková loterie. Jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli kolektivním výkonem. Až na to drobné penaltové zaváhání jsme soupeře k ničemu nepustili. Mám radost také z toho, že jsme si vytvořili veliké množství šancí a samozřejmě budeme pracovat na naší největší bolesti, a to je proměňování šancí. Chlapcům můžu poděkovat a věřím, že to bylo vykročení pravou nohou.

J. Kovařík [-] - P. Svoboda [-] (46. M. Sýkora [-] ) , J. Svoboda [-] , A. Beneš [-] , J. Fic [-] , J. Rešl [-] (46. P. Holakovský [-] ) , J. Šindelář [-] (59. Š. Krivačka [-] ) , A. Kočí [-] , M. Janků [-] , J. Rešl [-] , J. Bíba [-]