--

--

Hlinsko konečně vydřelo domácí výhru

10

V 28. kole Divize C bylo k vidění utkání mezi Hlinskem a Trutnovem. Domácí chtěli po dlouhé době zvítězit na svém stadionu. Navíc na podzim prohráli na hřiště soupeře 0:3. I přes špatný vstup Hlinska do zápasu a brzký obdržený gól domácí zvítězili po gólech Křižáka, Hlouše a Zelenky

Senzační obrat v podání Hlinska

Začátek zápasu měli ve svých rukách spíše hosté, kteří se hned ve 12. minutě mohli radovat ze vstřelené branky, jejímž autorem byl Jakub Slavík. Zlomový moment zápasu přišel ve 21. minutě, kdy po pohledné akci na pravé straně rozvlnil síť Simon Křižák. V tu chvíli jakoby se domácí vrátili do zápasu, začali získávat odražené míče, vyhrávat souboje, měli pozemní převahu. Ve 39. minutě si po centru pro míč doskočil Martin Hlouš, uklidil ho za záda brankáře a Hlinsko šlo rázem do vedení. Ale to jim nestačilo. V nastavení prvního poločasu ještě Zelenka využil zaváhání hostujícího gólmana a dorazil míč mezi tři tyče.

Klidná hra dovedla domácí k třem bodům

Obraz druhého poločasu už nebyl tak akční, ale svoje šance měl. Hra Trutnova už byla vlažnější a za celý poločas si nedokázali vypracovat větší šanci. Za to domácí si šance vytvořit dokázali, chybělo jim ale správné řešení ve finální fázi akcí. Domácí brankář Doležal byl druhý poločas bez práce. Jedinou jeho činností bylo sbírání propadlých balonů za obranu. Zbytek zápasu byl už dohrán v klidu a domácí mohou slavit domácí vítězství.

MFK Trutnov
Vladimír Marks (trenér MFK Trutnov): Tentokrát nám chyběla kvalita v kombinaci, pro mě nepochopitelně jsme se uchylovali k nákopům, které urostlí hráči domácích dokázali bez větších problémů sbírat. V posledním domácím utkání se příští týden představíme proti nepříjemnému Ústí a všichni věříme, že dokážeme odčinit špatný výkon z Hlinska a náš poslední domácí zápas úspěšně zvládneme.