14.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov otočil zápas s Ujčovem

10

Jimramov si připsal v derby proti Ujčovu výhru 4:3 i díky zlepšené druhé půli

Hosté o dva góly lepší

K poslednímu utkání sezony přijel na pažit za hasičárnou Ujčov a vzhledem k tomu, že v utkání již o nic nešlo dal se očekávat zajímavý fotbal. Hosté překvapili hned na začátku, když již v 6.minutě po rychlém brejku po pravé straně a přesné přihrávce nabíhající Mokrý uklidil míč do branky. Vzápětí přišla bouřka , velký liják a silné krupobití a tak hlavní rozhodčí utkání přerušil a po částečném zlepšení počasí se asi po deseti minutách pokračovalo, ale hrálo se jiný sport a to fotbal na vodě. Podle výšky hladiny si míč dělal co chtěl a hráči střídavě bojovali s rovnováhou nebo padali. Hosté se lépe novým podmínkám přizpůsobili a posílali dlouhé nákopy na vysunuté útočníky a domácí obrana s tím měla problémy. Domácí se snažili sice o kombinaci, ale to nemělo šanci na úspěch a co náhodou prošlo zkušený Bureš s přehledem likvidoval. Ve 45.minutě taktika hostům vyšla, dlouhý nákop, nedohoda obrany s brankářem a Mokrý po samostatném úniku, sám na brankáře, neměl problém 0 : 2.

Domácí otočili vývoj druhé půle

Do 2.poločasu domácí nastoupili s odhodláním s výsledkem něco udělat a začali postupně hosty přehrávat, ti odpovídali střelami z dálky, které byly na tomto terénu velmi nebezpečné. Postupně se povrch hřiště začal alespoň někde zlepšovat a to domácím vyhovovalo. V 55.minutě rozehrál Borovský z pravé strany přímý kop, po několika hlavičkových soubojích v šestnáctce vypadl míč na levou stranu a Vojta Peňáz technickou střelou snížil. V 58.minutě si Dvořák naběhl středem na kolmou přihrávku z hloubi pole, obešel i brankáře a pohodlně vyrovnal. V 65.minutě po rohovém kopu nezvládli hosté několik soubojů v šestnáctce a dobře postavený Dvořák doklepl míč k levé tyči a tak domácí během deseti minut výsledek otočili. Hosté se snažili o vyrovnání, ale brankář Venhuda předvedl dva super zákroky. V 76.minutě padla nejhezčí branka utkání, Gregor si při akci po pravé straně pohrál s obranou hostí a předložil míč do prázdné Dvořákovi a tak nejlepší střelec soutěže vsítil stou branku domácích v soutěžním ročníku. V poslední minutě korigoval výsledek hostující Večeřa a vzápětí bylo utkání ukončeno.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Kdyby to nebylo poslední kolo a v tabulce už o nic nešlo skončil by zápas po pěti minutách. Během deseti minutové průtrže se stal ze hřiště aquapark a na polovině ke kabinám se hrát fotbal prostě nedal. My měli kliku, že jsme hráli druhý poločas na druhou stranu, kde se hrát dalo, dostali tak možnost zápas otočit a využili toho. Chci ocenit všechny aktéry, že nedošlo k nějakému zranění, že jsme na hřišti bez lajn neřešili nějaký centimetry u autů nebo rohů, bylo vidět, že jsme s oskar boys kámoši. Po sportovní stránce máme za sebou výbornou sezónu. Třetí flek, 100 nastřílených gólů, máme nejlepšího střelce soutěže se 39 zářezy na pažbě a i z pozápasového potlesku diváků bylo cítit uznání a respekt. Jenže pak se v kabině koukneš do levýho rohu a dojde ti, že je to všechno nějak šejdrem. Že je to jako pivo bez pěny, jako baba bez koz, jako šukání se šprckou...kurva Zdendo tolik nám chybíš....Pořádně to všichni zapláchněte, trochu potrénujte a v srpnu jdeme zase na to!!! Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť, DYCKY JIMRAMOV a ZDENDA FOREVER

SK Ujčov
Jančík Oskar, vedoucí: Poslední utkání sezóny proti Bojda Boys bylo záhy přerušeno, do hlav nás modlili krupky a během několika minut se ze hřiště stala laguna. Naše obranná půle se tak stala zcela nedobytnou, neboť vodní louže bránily jakékoli snaze o fotbal. Ze dvou víceméně náhodných odkopů z nouze jsme vitěžili maximum. O poločase v kabině už jsme se asi viděli na zakončené, protože takhle dosrat druhou půlku je na zápis do knihy rekordů. Jasně, domácí útočili na hratelnější půlku hřiště, ale bylo to pro oba týmy stejné. To jak jsme pristupovali ke standartkám soupeře a naše fyzická nepřipravenost jen podtrhla tuto prachbídnou sezónu. Ale nejsme kapela abychom furt vyhrávali. Doufám že jsme dospělí a po letním odpočinku bude nálada a atmosféra v Ujčově mnohem lepší. Chtěl bych všechny srdečně pozvat na fotbalový turnaj mužů O Pohár starosty obce Ujčov, který se koná 29.7. 2023 ve sportovním areálu SK Ujčov. Program začíná již v 11h zápasy dětí a pak následují zápasy mezi týmy můžu Ujčova, Jimramova, Doubravníku a Víru. Po celý den je pro všechny zajištěno bohaté občerstvení.

J. Venhuda [-] - V. Vraspír [-] , V. Dostál [-] , L. Bednář [-] - . Novotný [-] (68. R. Svoboda [-] ) , M. Čupr [-] , M. Gregor [-] (77. Š. Peňáz [-] ) , P. Borovský [-] , V. Peňáz [-] - K. Šenkýř [-] , M. Dvořák [-]