Jimramov jasně zvítězil s Křižanovem B

13

Jimramov si připsal proti Křižanovu B jasnou výhru v poměru 7:2

Domácí v první půli nadělovali

Na velikonoční neděli hrál Jimramov opět doma a přivítal tradičního soupeře béčko Křižanova a domácí diváci se těšili zda jim hráči připraví takové drama jako minulou neděli. Utkání se hrálo za příjemného počasí, ale na těžkém terénu. Obě mužstva začala útočně, ale hostům nevycházela koncovka. Zajímavá situace nastala ve 12.minutě, kdy si domácí střelec naběhl na kolmou přihrávku a uklidil míč k pravé tyči, při zpracování si však pomohl rukou a přestože toto dvakrát oznámil rozhodčímu, ten trval na svém a branku uznal 1 : 0. V 15. minutě předvedli domácí rychlou kombinaci a nabíhající Dvořák se z pravé strany nemýlil. Hosté ve středu pole dobře kombinovali, ale před branku je domácí obrana nepouštěla. Ve 25.minutě Dvořák zpoza šestnáctky střelou pod břevno překvapil špatně postaveného Homolu. Skóre poločasu ukončil ve 38.minutě opět Dvořák, když mu při rozehrávce hostující obránce ideálně přihrál míč před prázdnou branku 4 : 0.

Domácí ještě skóre navýšii

Do 2.poločasu hosté vystřídali, změnili rozestavení a začali hrát vepředu na 2 útočníky a hra začala být velmi zajímavá. Ve 49.minutě ještě Homola vyrazil střelu Dvořáka z levé strany, ale nekrytý Peňáz se trefil pohodlně do levé šibenice. Po této brance domácí trochu, pod vlivem výsledku ubrali, naopak hosté, kteří oživili mužstvo šikovnými dorostenci za to vzali a ovládli hru. V 6l.minutě si na kolmou přihrávku naběhl Kolouch a prostřelil Šenkýře 5 : 1. Hosté dál rychle kombinovali a posílali kolmé přihrávky na nabíhající útočníky a v této části utkání byli výrazně lepší a domácí několikrát podržel výborně chytající Šenkýř. V 73.minutě po podražení v šestnáctce Filip Mužátko s přehledem penaltu proměnil a hosté ještě vycítili šanci. Domácí pochopili, že to tak jednoduché nebude a začali hrát zodpovědně dozadu. Když se hostům zranil v 79.minutě velmi dobře hrající Žák, dohrávali v deseti a domácí v závěru ještě dvakrát skórovali. Nejprve se v 87.minutě po pěkné kombinační akci prosadil Gregor a v 88.minutě Gregor po individuální akci na pravé straně předložil míč do prázdné Dvořákovi a ten ukončil své střelecké představení na pěti kouscích a tak domácí diváci odcházeli spokojeni, když viděli oboustranně útočný fotbal s devíti pěknými brankami. Kladem utkání byla důrazná, ale z obou stran férová hra a tak to má být. Domácím zahrála spolehlivě obrana, záloha hrála rychle s náběhy, kde hru dirigovali mladí střeďáci Čupr a Vraspír a práci všech hráčů v koncovce úročil produktivní Dvořák.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Dneska to rozdělím na dvě části. V té první budu reagovat na Martina. Plně jeho rozhořčení chápu, arogantní sudí Stehlík zcela nepochopitelně zkazil zápas všem hráčům na hřišti. Oba týmy si šli "jen" zahrát fotbal a vůbec nebylo potřeba, aby do toho někdo třetí takhle vstupoval. Nám je nějakej postup u prdele, to budeme když tak řešit po sezóně a o žádnou pomoc rozhodčího nestojíme. Dvořka se ihned po vstřelení branky sudímu přiznal, že při přebírání míče došlo k zásahu rukou, víc udělat nemohl...je fakt, že když to nestačilo rozhodčímu, měli jsme zareagovat my a nechat hosty z rozehrávky vyrovnat...za to se Křižanovu omlouváme. Co se týče zranění, tak to nás samozřejmě mrzí, nebyl v tom žádný úmysl, spíš nešikovnost 16-ti letého dorostence a pokud to bylo ve vápně (nevím, byl jsem od toho přes celé hřiště), pak měl nařídit druhou penaltu, znovu píšu o žádnou takovouto pomoc nestojíme!!! Zraněnému hráči přejeme brzké uzdravení a mrzí nás to. K samotnému zápasu. Martin to vlastně popsal za mě. V první půli jsme hráli výborně, napadali rozehrávku soupeře, nutili ho k chybám a dokázali se 4 prosadit. Dvořka hraje v životní formě a střílení gólu v jeho podání vypadá jako ta nejjednodušší věc pod sluncem (úsměv). Ve druhé půli jsme hodně ubrali, akce jsme zbytečně přehrávali a souhlasím, že mezi 60. až 80. minutou nás hosté zmáčknuli a přehrávali. V poslední desetiminutovce jsme ještě dokázali využít dvě brejkové situace a mohlo se jít na poličský samoser:-). Příští týden vyrážíme na kladiva, kde nám to nikdy moc nešlo, tak uvidíme...Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť a DYCKY JIMRAMOV

SK FC Křižanov B
Homola Martin, hráč: Zápas se hodnotí opravdu těžko. Není to tak, že bychom snad z Jimramova měli přivézt 3 body, na druhou stranu výsledek o průběhu zápasu moc nevypovídá. Anebo stejně tak se dá říct i to, že výsledek vypovídá o průběhu zápasu, který řídil jako hlavní sudí Stehlík a na jeho adresu se toho opravdu moc slušného říct nedá - 1. gól, Dvořák si hodí míč rukou kolem gólmana, přizná se, vlastně ani nestojí o to, aby jeho gól platil, ale místo žluté karty Stehlík branku uznává. Tři minuty na to hezká akce domácích, tam moc není o čem. Třetí gól střela z vápna pod břevno, kdyby to z naší strany nebyl vyloženě zápas "debil", běžně bych to asi vytáhl, tentokrát bohužel. Čtvrtý gól byl patrně jedním z nejlehčích, který Dvořák kdy dal. Když jsme si řekli, že na tento poločas hrůzy zapomeneme, přichází začátek druhé půle, Dvořákova střela ještě brankou neskončila, Peňáz to poklidil pod břevno. Pak už jsme konečně začali hrát i fotbal a domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Bohužel opět zaúřadoval Stehlík, protože za stavu 5:2 poslali domácí tvrdým faulem ve vápně Žáka na vyšetření do novoměstské nemocnice, Stehlík situaci "chytře" vytáhl na hranici vápna, protože "by ho za druhou penaltu domácí sežrali". Žák logicky dál hrát nemohl a proti deseti domácí přisypali ještě dva góly. Domácím patří gratulace ke třem bodům, vyhráli zaslouženě, velká škoda, že jsme jim to výkonem v první půlce ohromně ulehčili a - jak z hodnocení asi dost jasně vyplývá - mně hlava opravdu nebere, co jakéhokoliv rozhodčího vede k tak trapnému výkonu, jaký byl v neděli v Jimramově k vidění.

K. Šenkýř [-] - P. Sedlák [-] (64. . Novotný [-] ) , Z. Novotný [-] , V. Dostál [-] (55. M. Gregor [-] ) , L. Bednář [-] , P. Sedlák [-] - V. Peňáz [-] , V. Vraspír [-] , M. Čupr [-] - M. Dvořák [-] , P. Borovský [-]

M. Homola [-] - T. Plocek [-] , J. Mužátko [-] , M. Procházka [-] , M. Broža [-] (64. D. Kaštan [-] ) - B. Horníček [-] , M. Sklenář [-] (46. A. Kružík [-] ) , J. Žák [-] - M. Veselský [-] (69. J. Horníček [-] ) , J. Kolouch [-] , F. Mužátko [-] -

ŽK: 12. J. Žák , 74. J. Mužátko .
Hráči zápasu: V. Peňáz , Z. Novotný - J. Kolouch .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: Stehlík Michal - ŽILKA Jan, PAJKR Jaroslav (N).