26.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Krutá porážka

10. T. Pelikán (vl.) , 15. L. Kutra , 24. V. Tomšů , 37. L. Hladík , 40. V. Tomšů , 45. V. Tomšů , 49. L. Hladík , 59. V. Tomšů , 60. P. Švach , 78. L. Kutra - 17. M. Bartošík , 27. J. Šmít
6

Nevšová měla od začátku zápasu převahu. A to jsme poznali už jen díky výsledku zápasu. Co tomu ale předcházelo?

Šest během první

První gól padl již v 10.minutě a ještě k tomu vlastní. Petr Švach z domácího týmu se nacházel před bránou soupeře v obležení protihráčů Prokeše, Cigoše a Pelikána. Na levém boku Švacha nalepený Tadeáš Pelikán, který se snaží zabránit střele. Míč se mu místo toho zamotává mezi nohy a nakonec sám posune míč za svého brankáře Aleše Bočka. O minutu později byli domácí byli domácí opět u brány. U nohy má míč Makovec a chytře nahrává do volného místa z dvěma spoluhráči. Ti míč přebíhají, Václav Tomšů se ale rychle obrací. Trefuje tyčku! Nevsova pokračuje s prací v malém vápně. Tahle akce však branku nepřinese, jelikož zazní píšťalka díky hráči na zemi. V 15.minutě letí k bráně Václav Tomšů a Lukáš Kutra. Tomšů jistící situaci není potřeba, protože Kutra opravdu zvyšuje na 2:0. Pár sekund po zvýšení předvádí Boršice krásnou kombinační akci. Je to rozjezd pro hosty?  V 16.minutě chce Petr Švach  předejít případnému gólu při další akci hostů. Zakročuje, díky čemuž následně dostává žlutou kartu a hosté skvělou střeleckou pozici. Erik Trlida se staví do důležité pozice, střílí, u brány míči pomáhá Mikuláš Bartošík, který si připisuje gól. Dává velkou naději hráčům i divákům se snížením skóre na 2:1. Ve 24.minutě se ale klasicky staví do rohu osvědčený Aleš Urbánek. Hlavičkuje Tomšů, takže vrací dvougólový náskok. V boršických hráčích panuje velká naděje, a tak o tři minuty později Jan Šmít posunuje výsledek na 3:2. Jakmile se tým TJ Sokol Nevšová dostane do situace s rohový kopem okamžitě skoruji. Takže ve 37.minutě dokáže Lukáš Hladík dává po přihrávce z rohu čtvrtou branku pro tým. Domácí na nic nečekají a o další tři minuty trefuje Václav Tomšů na 5:2. Hráči Nevšové mají každou chvíli akci na bránu a tak se není čemu divit, když opět stojící Urbánek v rohu napomáhá poslednímu gólu poločasu. Václav Tomšů totiž v tomto poločase trefil hattrick.

Desítkou to končí

Stačili jen čtyři minuty pro to aby se domácí tým opět rozjel. Čeká nás další gólová éra? V prvním poločase dal Tomšů hattrick a teď se projevuje i Marek Vojvodík, který posílá míč mezi hráči na nohu Lukáše Hladíka, který se míče dotýká a balón končí opět za Alešem Bočkem. Momentální výsledek 7:2! O deset minut později posiluje číslo na výsledné tabuli zade Tomšů. Další minutu si po dorážce připisuje gól i kapitán Petr Švach. Poslední desátou branku si bere na starost z větší dálky Lukáš Kutra a tím uzavírá gólové skóre obou týmů. Jít od 78.minuty tedy nevsovou pyšní vysledek 10:2.

TJ Sokol Nevšová
Ivana Urbanová, předsedkyně oddílu: Zápas nám vyšel ve všech směrech, brzy jsme se ujali vedení, ale hosté dokázali z počátku korigovat. První půle skončila vysokým vedením 6-2 a do druhé jsme mohli nastoupit v poklidu a užít si tak poslední utkání doma v letošní soutěži. Přidali jsme další čtyři trefy a pečetili tak naši nejvyšší výhru v kraji.

T. Hrnčiřík [-] - M. Vojvodík [-] (58. V. Welyt [-] ) , L. Hladík [-] (60. M. Křížek [-] ) , P. Švach [-] (81. M. Mujkoš [-] ) , M. Toman [-] , M. Makovec [-] , A. Urbánek [-] , R. Kvěťák [-] , T. Švach [-] , L. Kutra [-] , V. Tomšů [-]