Vrchovina musela vyhrát, ale zápas ve Zlíně nezvládla.

Hosté šli do vedení

Vrchovina věděla, že pokud bude stoprocentně bodovat, jistě se ve třetí lize zachrání. A dlouho tento scénář vypadal nadějně.

V 18. minutě zakončil rychlý brejk Sytař a poslal hosty do vedení - 0:1.

Po pár minutách šel hostující útok 3 na 2 a do vápna se řítil Nečas, který byl z boku nemilosrdně domácím obráncem sestřelen, ale píšťalka sudího zůstala bez reakce.

Tým z Nového Města měl další šance, centry létaly do vápna a ty největší měl k dispozici Matulka, ale pojistka nepřišla.

Hosté vedení neudrželi

Z kraje druhého poločasu pálil do břevna hostující Batelka, a tak přišla zákonitě odplata na druhé straně.

Když uběhla hodina hry Silný vyrovnal - 1:1. Ale chvíli na to šel Zlín B do deseti po druhé žluté Grygery.

Nové Město, vědomo si vedení Frýdlantu v souběžně hraném utkání v Hodoníně, muselo hrát na riziko. A to se mu nevyplatilo, v závěrečných minutách domácí po rychlých kontrech dvakrát skórovali do otevřené obrany a poslali Nové Město do divize – 3:1.

SFK Nové Město na Moravě
Lukáš Michal - trenér: Udělali jsme chybu, po níž Zlín vyrovnal. Pak už jsme museli hrát vabank, protože jsme věděli, že Frýdlant v Hodoníně vede a my tak musíme vyhrát. Jenže domácí nás potrestali dalšími dvěma góly.