--

--

Uherský Brod slaví záchranu!

6

Domácí Uherský Brod si vítězstvím nad posledními Vítkovicemi zajistil třetiligovou příslušnost i pro příští sezónu.

Poločas bez branek

Domácí šli do utkání s jasným cílem, kterým bylo vyhrát.

Broďané udeřili už ve 2. minutě, ale vedoucí trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Další šanci měl domácí Jan Michalec. Jeho ránu ale v úvodu střetnutí vyrazil hostující gólman Murin.

Slovácký celek měl dále navrch, ale v zakončení se trápil. Další tutovku zazdil Jan Michalec, dorážku odvrátil na poslední chvíli Boafo.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Domácí slaví záchanu

Vítkovice pořádně zahrozily až po změně stran, dorážející Chylek ale mířil nad.

Domácí začala pomalu srážet nervozita, ale nakonec se přeci jen dočkali.

Domácí vysvobodil až v 66. minutě Jan Michalec. Zkušený útočník se prosadil po centru Maria Michalce a přiťuknutí Valenty na přední tyči. Zblízka už neměl problém uklidit balon do sítě - 1:0.

Vzápětí protivníka dorazil v 68. minutě prudkou ranou Mančík, za stavu 2:0 už bylo hotovo.

Fotbalisté Uherského Brodu tak v předposledním zápase 32. kola MSFL porazili poslední Vítkovice 2:0 a po zaváhání rovněž namočených rivalů z Vrchoviny, Velkého Meziříčí a Frýdlantu nad Ostravicí v předstihu slaví záchranu ve třetí lize.

ČSK Uherský Brod
Lukáš Pazdera - trenér: Jsme rádi, že jsme to zvládli, ale zadarmo to nebylo. Vítkovice i u nás stejně jako po celou sezonu hrály slušný a kombinační fotbal. S mladým týmem ale dojíždí na to, že nemají kvalitu v šestnáctkách, kde je zkušenější soupeř vždy dorazí.

V. Nemrava [-] - J. Švrček [-] , M. Flasar [-] , M. Lorenc [-] (60. D. Valenta [-] ) - L. Nevařil [-] , M. Michalec [-] , O. Strachoň [-] (60. J. Obdržálek [-] ) , M. Mančík [-] (78. V. Straňák [-] ) , M. Leskovjan [-] - J. Michalec [-] (91. A. Kadlček [-] ) , D. Venený [-] -