Rosicím v Blansku stačil jediný gól

6

Anglický týden a vložené 34. kolo MSFL přineslo zápas mezi Blanskem a Rosicemi.

Koláčný rozhodl

V 11. minutě zakončil Přerovského rohový kop hlavou hostující Novák, Nešetřil míč mířící k levé tyči chytil.

Ve 13. minutě rozehrál Buchta rychle přímý kop a nechybělo moc a jeho chytrý pokus mohl poslat rosické do vedení, pozorný Nešetřil ale dokázal míč mířící pod břevno vytěsnit konečky prstů na roh.

Minutu na to odcentroval z pravé strany Kotásek a na zadní tyči zakončil střelou z voleje Přerovský, Nešetřil domácí opět podržel a míč vyrazil na roh.

Ve 20. minutě ukořistil na polovině hřiště míč Sedláček, před šestnáctkou jej přihrál doleva Koláčnému, který křižnou střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání – 0:1.

Ve 28. minutě mohli využít chyby v rozehrávce i blanenští, Williamsova střela se ale mezi tři tyče nevešla.

Ve 43. minutě byli hosté blízko druhému gólu, když Černý pronikl s míčem až do šestnáctky, jeho přihrávku odvrátil jeden z obránců přímo ke kopačkám Přerovského, toho však i napodruhé vychytal Nešetřil.

Červená a tři body pro hosty

Ráz druhého poločasu určila 54. minuta, ve které fauloval Kotásek před šestnáctkou Thona a z ruky sudího Mayera viděl červenou kartu.

Následný přímý kop Holmana skončil těsně nad břevnem Zádrapovy branky.

V 60. minutě sklepl Thon míč střídajícímu Porčovi, jehož přízemní střelu Zádrapa bez větších problémů kryl.

Mnohem více zaměstnal brankáře Slovanu tvrdý pokus Spáčila z 62. minuty, i s ním si ale Zádrapa nadvakrát poradil.

Povedenou pasáž blanenských zakončila střela kapitána Smrčky z 63. minuty, která skončila metr nad.

V 75. minutě měl na kopačce vyrovnání Williams, jeho dorážku ovšem vykopl na brankové čáře Zezula.

Blízko k dělbě bodů byli domácí ještě v 90. minutě, střídající Černý ale hlavičkoval po centru z pravé strany těsně vedle.

FK Blansko
Jiří Vorlický - trenér: V první půli jsem nebyl spokojený s přípravnou fází, kdy jsme dělali nevynucené chyby, ze kterých soupeř šel do několika brejkových situací. Záměr byl, abychom se takových chyb dopouštěli co nejmíň, ale přibližně dvacet minut jsme měli problém s trpělivostí.