26.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Lipová si nenechala utéct zápas s Tatranem

4

Po minulém víkendu by si Lipová určitě ráda spravila náladu na předposledním týmu tabulky, kterým je Tatran Litovel. Ovšem i hosté z Litovle by neradi ztratili, jelikož na poslední sestupovou příčku jim chybí bod a los k nim je velice přísný v posledních kolech soutěže.

Rychlá branka neshodila Litovel

Uběhly pouhé 3 minuty a už se zdviženými rucemi jásal domácí Adam Vykopal, který otevřel skóre - 1:0. Lipová po vstřelení rychlé branky zůstala hladová a tatranská obrana se otřásala v základech. Několikrát za první půli nechybělo mnoho a Lipová se mohla radovat i podruhé, ale Marek Kamisch a před ním obranná řada drželi naděje Litovle stále nad hladinou. Do kabiny se šlo za jednogólového náskoku domácích, pro které to bylo spíše zklamání, že nedokázali přidat i další branky.

Lipová vkročila pravou nohou i do druhé půle

Na Tatranu šlo poznat, že si v šatně řekli něco nového, ale Lipová opět dominovala a opět po třech minutách hry se prosadila. Tentokrát to byl Jakub Vyhlídal, který svou ránou rozvlnil síť - 2:0. Hosté se z opatrné rozehrávky snažili trpělivě začít útok, ale dlouho se jim míč na kopačkách neohřál. V 58. minutě přidal svou druhou branku devatenáctiletý Jakub Vyhlídal, na jehož trefu byl brankář krátký - 3:0. Na čtvrtou a poslední trefu Lipové jsme opět nemuseli dlouho čekat, když se po rozehrávce z půlky zmocinila domácí útočná řada míče a mazala si to na bránu, kdo které poslal míč Sebastian Palla - 4:0. Nevím, jestli Lipová polevila, nebo Tatran zabral, ale po čtvrté brance se hra uklidnila a hosté si také zahráli. V 84. minutě si Litovel došla pro cenu útěchy, když Tomáše Holáska překonal litovelský Daniel Smrček - 4:1. Zbylé minuty se už odehráli jen, aby se neřeklo, a Lipová přidává další 3 body na své cestě za vyšší příčkou.