5.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Vyrovnaný zápas odhalil vítěze až v nastaveném čase! Liblice – Štítary 2:3

12

Sobotní odpoledne přineslo souboj dvou, zatím, nepříliš úspěšných týmů podzimní části soutěže. Domácí měli pouhé dva body. Hosté z kolínského předměstí disponovali nulou na kontě získaných bodů. Jak se vyrovnaný zápas vyvíjel?

Gól do šatny

Začátek vyšel lépe nažhaveným domácím. Již ve čtvrté minutě využil ostrého centru do vápna domácí Nouzák a hlavou trkl míč za bezmocného Lepšího. 1:0

Poté se hrál 25 minut souboj o střed pole. Šance byly, avšak bez zdárného dotažení do gólového konce. Ve 34. minutě rozhrnul oponu štítarského gólového představení Kršňák. Po akci na jeden dotyk, krásně zpracoval přihrávku Miškovského a prostřelil domácího brankáře. 1:1

Tohle nakoplo tým hostů. Pět minut před koncem prvního dějství se trefil Samuel Uman a hosté byli v euforii. Štítarský forvard si našel centr svého mladšího bratra Benjamina a s přesností výrobce drahých hodinek doklepl míč do brány. 1:2

Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro hostující Štítary.

Boj do posledních vteřin

Liblice měli jasný cíl. Rychlé vyrovnání a poté vstřelit vedoucí gól, který hosty položí. Dlouho se domácí skvadře nedařilo, až v 62. minutě získali rohový kop. Ve vápně se nejlépe zorientoval Bubník a srovnal na 2:2. Pro nestranného diváka ideální zápletka. Zhruba pět desítek v ochozech si tak mohlo vychutnat půl hodiny snahy obou týmů o vstřelení rozhodující branky.

Dlouho se nic nedělo. Poslední minuta však přinesla dramatické rozuzlení, za které by se nestyděli ani ti nejlepší autoři románů.

Ke standardní situaci lehce za půlkou hřiště se postavil Miškovský. Hostující středopolař nakopl míč tak mocně, že se snesl přesně na hlavu kapitána Filipa Hořeního, který trkl za vyběhnuvšího brankáře. Čirá euforie zavládla na lavičce týmu Štítar.

Hostující srdcař tímto gólem udělal tečku za vyrovnaným utkáním a vystřelil tak svému týmu první 3 body v sezoně.

Štítarský SK
Záložník Pavel Kratochvíl: Bylo to velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodl náš týmový výkon. Všichni jsme makali na 100 %. Gól v poslední minutě byla čistá radost. Musím pochválit všechny. Snad si to přeneseme i do dalších zápasů.

TJ Liblice
J. Bartyzal [-] - M. Strnad [-] , M. Buček [-] (48. J. Bubník [-] ) , J. Nouzák [-] (76. L. Hejda [-] ) , J. Hejda [-] , F. Bahr [-] , P. Pačes [-] , J. Kafka [-] , L. Plachý [-] , F. Řípa [-] , R. Lanc [-]

M. Lepší [-] - J. Vlášek [-] (85. P. Kratochvíl [-] ) , S. Uman [-] , B. Uman [-] , M. Kršňák [-] , J. Miškovský [-] , S. Huleš [-] , P. Pýcha [-] , O. Nejman [-] (68. M. Kovařík [-] ) , F. Hoření [-] , M. Jandák [-]

ŽK: 78. M. Strnad , 89. R. Lanc - 57. S. Uman , 63. M. Kršňák .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - PALUSKA Josef (N), KUNÁŠEK Josef (N).