Rpety zvítězily na Oseku

4

Poté, co bylo celku SK Rpety kvůli administrativní chybě kontumováno utkání se Žebrákem B, které jasně zvítězili 10:0, potřebovali hosté konečně v této sezoně připsat do tabulky tříbodový zisk. Počasí, které svádí k otřepané frázi ani psa by nevyhnal, fotbalové rozhodně nebylo. Chvílemi pršelo a foukal silný vítr.

Hráči obou celků také potřebovali minimálně 15 minut, než se rozehřáli na provozní teplotu, do té doby nepřesnost střídala nepřesnost. Poté se začali ale osmělovat hosté ze Rpet, když se postupně ke střelám dostali Novotný, Egrt i Limarov. Jenže všechny pokusy směřovaly mimo tři tyče. Občasnými protiútoky ovšem pozlobili hostující obranu také domácí, ale střely končily, stejně jako u hostujícího celku, mimo branku.

Po bezgólovém poločase se hned v 47´otevřelo skóre. Svou pohotovou dorážkou načal svůj gólový účet Limarov. Rpetští se snažili svůj náskok navýšit a dodat si tak více klidu, ale při nepřesných střelách a ztrátách míče před finální přihrávkou si zadělávali spíše na problém. Osečtí totiž mnohdy zakládali protiútoky, ze kterých mohli srovnat, pokud by jejich střelecká potence nebyla tak marná. Když už se trefili na branku, zasáhl hostující brankář Janoušek.

A tak přišel pro domácí trest. Po závaru ve vápně se opět k odraženému míči jako první dostal Limarov a zvýšil na 0:2 z pohledu domácích. Rpety stále drželi míč více na svých kopačkách, ale že ještě není zdaleka vyhráno si uvědomili v 77´při snížení oseckého Zvarycha. Do konce zápasu měli oba celky ještě po dvou výtečných gólových šancích, skóre se ovšem již neměnilo.

Autor reportáže: Vlastimil Blažek

Počet diváků: 40. Rozhodčí: BIDŠOVSKÝ Pavel - UNGR Vlastimil (N), SCHÖN Michal (N).