1.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

12. J. Peška - 14. S. Vlach , 27. S. Vlach , 45. D. Doležal , 66. D. Rous , 78. J. Vlach
14

V zápase dvou rezervních týmů si Měřín přivezl z Počítek snadnou výhru 5:1

Hosté otočili vývoj první půle

V úvodním kole nového ročníku III. třídy žďárského okresu přivítaly Počítky B fotbalisty Měřína B. Mírným favoritem tohoto zápasu měl být hostující tým. Ale papírové předpoklady nemusejí ve fotbale vůbec platit. Zápas se hrál za velmi příjemného fotbalového počasí. O první podzimní branku se postarali domácí, které poslal do vedení ve 12. minutě Jaromír Peška - 1:0. Domácí se z vedoucí branky neradovali dlouho a již o dvě minuty později bylo zásluhou Stanislava Vlacha vyrovnáno na 1:1. Obrat v první půli dokonalí hosté ve 27. minutě, kdy se prosadil podruhé v zápase Stanislav Vlach - 1:2. První poločas tedy ovládli nakonec hosté. Do toho druhého byl ještě zápas zcela otevřený a domácí příznivci tak ještě doufali v nějaký bodový zisk.

Hosté ještě skóre navýšili

Ve druhém poločase již dominovali hosté z Měřína. Po změně stran se postarali o hostující branky Dominik Doležal, v 66. minutě Dominik Rous a v 78. minutě Jiří Vlach, kteří dotlačili hostující tým k pohodové výhře 1:5, ikdyž to po vedoucí brance domácích zdaleka nevypadalo. Počítky tak budou určitě chtít napravit zaváhání z úvodního kola v dalším kole na hřišti soupeře.