11.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Moravské Budějovice udolaly Rudíkov

29

Okresní derby rozhodl jedinou brankou Tomáš Kyzlink.

V prvním poločase branka nepadla

Již před utkáním se dalo očekávat vyrovnané utkání, což potvrdil i jeho samotný průběh. První velkou šanci měli na svých kopačkách domácí. Agilní Ondra Fedra zatáhl po patnácti minutách hry míč po pravé straně a nacentroval ho na hranici pokutového území. Tam se do balonu z voleje opřel Tomáš Kyzlink a jeho projektil minul šibenici pouze o centimetry. Za dalších pět minut zahrozil i Rudíkov, ale se střelou Pavla Trnky si bez problémů poradil Mirek Novák. Poté měli několik standardních situací domácí hráči, ale výborně zahrávané rohy Kamila Svobody se nikomu z hráčů nepodařilo dotlačit do sítě. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde zřejmě zaslouženě za nerozhodného stavu, přišla první opravdu veliká šance utkání. Pepa Kosmák vybídl k samostatnému úniku Ondru Fedru, který udělal kličku brankáři, který ho následně fauloval. Ondra však souboj ustál a zakončení z hranice brankové čáry zblokovala obrana hostí na roh. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Domácí po přestávce rozhodli

Druhá půle byla naprosto totožná jako první, tedy bojovná a vyrovnaná. V 50. minutě byl na velkém vápně faulován Martin Pařízek. Trestný kop si postavil Kamil Svoboda a jeho zablokovaná dělovka skončil pod nohama před brankářem zcela osamoceného Pavla Starka. Jeho rychlé zakončení vyrazil Lukáš Doležal reflexivně mimo tři tyče. Jediná branka utkání padla po trestném kopu Kamil Svobody, který na zadní tyči našel Tomáš Kyzlinka. Ten se opět opřel do míče přímo z voleje, ale jeho pokus ještě vyrazil Lukáš Doležal. Naštěstí se míč odrazil k nohám Tomáše Kyzlinka a ten z úhlu o břevno doklepl míč do sítě - 1:0. Další velké šance v zápase nepřicházely a hrálo se především ve středu hřiště. Tento obrázek se do konce utkání již nezměnil a zápas téměř bez šancí tak skončil vítězstvím domácích.

SK Moravské Budějovice
Tomáš Kyzlink (hráč): Vyrovnaný zápas. Vypracovali jsme si sice o pár šancí více než hosté, přesto si myslím, že remíza by byla tentokrát nejspíše spravedlivější. My jsme ale pochopitelně za tři body rádi, protože jsme se opět přiblížili záchraně. Za týden nás čeká zápas o šest bodů, který když zvládneme, budeme záchraně téměř na dosah.

M. Novák [-] - K. Svoboda [-] , T. Kyzlink [-] , O. Fedra [-] , M. Pařízek [-] , J. Kosmák [-] (62. M. Premar [-] ) , J. Benda [-] , P. Stark [-] (70. M. Premar [-] ) , P. Benda [-] , V. Novotný [-] , J. Čech [-]