10.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

--

Mladotice po dalším výborném výkonu vyhrály nad Zbirohem

17

Mladotice potvrdily v domácím utkání výbornou formu a Zbirohu nedaly šanci. Hosté začali utkání snově, jelikož je v 9. minutě poslal do vedení Kalaš. Poté Zbiroh další šance neproměnil, a tak otěže zápasu převzali domácí. Od 35. minuty nasázeli soupeři čtyři branky a prakticky rozhodli zápas. Po přestávce už hra byla dost vyrovnaná, nicméně Mladoticím se podařilo v 83. minutě vstřelit pátou branku a zápas tak jednoznačně vyhrály 5-1.

4 branky domácích během 12 minut

Úvod utkání začali lépe hosté, již v 9. minutě se uvedli pěkným dlouhým autem, který ještě prodloužil jeden z hráčů Zbirohu, ve velkém vápně se k míči dostal Kalaš a vstřelil první gól utkání. Zbiroh měl vzápětí další šance na navýšení skóre, ale dobré příležitosti neproměnil. Domácí se zhruba po 20 minutách hry zvedli a posléze předvedli gólový koncert. Ve 35. minutě Mladotice sehrály rychlý protiútok, na jehož konci stál A. Kůsa a srovnal na 1-1. O tři minuty později krásně prošel mezi dvěma hráči L. Šiml a zvýšil na 2-1. Za další tři minuty se po podobné akci odhodlal ke střele z vápna Krejčí a vstřelil třetí gól Mladotic. Zbiroh se pouze bránil a vůbec nestíhal rychlé útočné akce domácího týmu. Ve 47. minutě se k dorážce v malém vápně dostal Krofta a upravil skóre zápasu na 4-1.

Hra se po přestávce vyrovnala

Po přestávce se hra vyrovnala, Mladotice už se nikam zbytečně netlačily, zatímco Zbiroh se snažil o snížení. I tak bylo v druhém poločase k vidění několik zajímavých příležitostí na obou stranách. V 59. minutě se provinil nedovoleným zákrokem hostující Lojek a sudí neváhal vytáhnout žlutou kartu. V 76. minutě přitvrdil v souboji Dubček a i on viděl žlutý kartónek. V 83. minutě dostal přihrávku před vápno domácí F. Buchtelík, udělal si dvě kličky a vystřelil. Jeho pěkný pokus zapadl k tyči a bylo to už 5-1. Mladotice potvrdily výbornou formu a vyhrály pátý zápas po sobě.

TJ Sokol Mladotice
Zdeněk Kučera, vedoucí mužstva: V prvních 20 minutách jsme docela zaspali a soupeř šel rychle do vedení. Následně měl Zbiroh ještě další šance, ale naštěstí jsme neinkasovali. Poté jsme převzali iniciativu v zápase my a dvěma rychlými góly jsme získali převahu. To nás nakoplo a do konce prvního poločasu jsme přidali ještě další dvě branky. Druhá půle byla už spíše vyrovnaná s pár šancemi na obou stranách. V závěru jsme ještě vstřelili pátý gól, čímž jsme definitivně potvrdili výborný výkon.

TJ Město Zbiroh
Zdeněk Dubček, hráč: V úvodu utkání jsme byli jasně lepším mužstvem. Ke vstřelené brance jsme mohli přidat i další zásahy, ale bohužel jsme nabídnuté šance neproměnili. Po půlhodině hry nám soupeř ukázal, proč je v soutěži na druhém místě. Mladotice hrály rychlý a svižný fotbal a snadno nás přehrávaly. V druhé půlce se hra vyrovnala, nicméně s výsledkem jsme už nic neudělali a soupeř vstřelil v závěru ještě jednu branku. Byl to asi nejlepší tým, proti kterému jsme na podzim hráli.

P. Koudele [-] - T. Krofta [-] , O. Buchtelík [-] , A. Tauchen [-] , V. Frank [-] - Š. Kůsa [-] , D. Janský [-] , J. Krejčí [-] , A. Kůsa [-] - D. Urban [-] (56. F. Buchtelík [-] ) , J. Kolář [-] (28. L. Šiml [-] )

K. Kučera [-] - T. Pondělík [-] , K. Kalaš [-] (51. F. Sůva [-] ) , Z. Dubček [-] , D. Ivanič [-] , T. Urx [-] (84. V. Březina [-] ) , P. Chvojka [-] , M. Švehla [-] , J. Sefzig [-] , L. Lojek [-] (40. V. Ludvík [-] ) , M. Fair [-]

ŽK: 19. D. Urban - 19. J. Sefzig , 46. V. Ludvík , 59. L. Lojek , 76. Z. Dubček .
Hráči zápasu: O. Buchtelík , D. Janský .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Hálek Pavol - HAUZNER Jiří (N), PLAČKO Martin (N).