11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

Košutka porazila Dlouhý Újezd vysoko 6:1 a je první

83. L. Čížek - 23. K. Liška , 26. P. Macht (p.) , 39. P. Macht (p.) , 49. P. Macht , 76. T. Pekník , 79. J. Blažejovský
25

Košutka se stále drží na čele a své pozice se jen tak nebude chtít vzdát. V případě výhry v Dlouhém Újezdě se mohla bodově dorovnat na Kaznějov, který svůj zápas s Kralovicemi nezvládl. Košutka vyhrála vysoko 6:1, a dostala se tak na první místo.

Lépe do zápasu vstoupili hosté. První dvě šance ještě sice zahodili Triner s Pekníkem, jejich zaváhání ale napravil Karel Liška, který po kombinaci na levé straně hřiště poprvé v zápase překonal Hlůžka v bráně Újezda. O tři minuty později byla po faulu na Tomáše Pekníka odpískána penalta. K té se postavil Pavel Macht, který stejně jako proti Lubům svůj pokus dokázal poslat za záda brankáře. Pár minut před odpískaním konce první půle byl pro změnu ve vápně poslán k zemi Daniel Triner. Také druhého pokutového kopu se zhostil Pavel Macht - opět úspěšně.

Domácí se nevzdávali a ve druhé půli chtěli utkání co nejrychleji zdramatizovat. To by ale nemohla přijít opět branka Košutky. Nepovedený centr Karla Lišky skončil na tyči, od které se míč odrazil k Pavlu Machtovi. Ten už měl v tomto zápase v trefování brány dostatečnou praxi, a tak završil hattrick. Domácí i přes špatný výsledek, gól se jim ale dlouho nepodařilo vstřelit. Naopak pátý gól vstřelila Košutka. Tomáš Pekník utekl svým strážcům a zvýšil a Košutka vedla v Újezdě už 5:0. Pekník po gólu vystřídal, na jeho místo přišel Jaroslav Blažejovský. Na toho o 2 minuty později rychle rozehrál přímý kop Macht a Blažejovský technickou střelou překonal brankáře. Čestný gól vstřelili hráči Dlouhého Újezdu v 83. minutě zásluhou Lukáše Čížka, který nadvakrát prostřelil Frýdla.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas, kapitán: V Újezdě to pro nás byla premiéra. Měl jsem nějaký divný tušení a necítil jsem se dobře. Připadal jsem si čerstvej jako plátek vepřovýho z polskýho masokombinátu. Naštěstí od úvodního hvizdu se vše změnilo. Machtík se proměnil v penaltovýho démona a jeho hattrick bych zařadil mezi sedm divů světa hned za pyramidy v Gíze. Cestou zpátky samozřejmě nechyběla dobrá nálada a zpívání tradičních lidových písní, takže jsme se dozvěděli třeba, že Kryštofu Kolumbusovi přejel přirození trolejbus nebo co dělají dvě Francouzky, kterým se líbí stejný voják. Teď už se těšíme na plzeňský souboj se Smíchovem.