3.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Holýšov už potřeboval bodovat, po návratu hráčů to konečně vyšlo

33

Holýšov se v minulém zápase potácel s malým počtem hráčů a nakonec na to také doplatil. Tentokrát ale bylo vše jinak a kromě kanonýra Šperla již byla zřejmě plná soupiska. O vítězi utkání rozhodl výtečný gólový start domácích.

Holýšov se radoval z první branky už v 8. minutě. To se po přetaženém rohovém kopu na zadní tyči objevil Daniel Šobr, který do odkryté brány neměl problém se zakončením. Hosté se ještě ani nevzpamatovali a už lovili míč z brány podruhé. Špatnépřevzetí míče posledního obránce hostů vystihl Yevhenii Levchenko a povedenou střelou o zadní tyč navýšil v 10. minutě už na 2:0.

Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale do větší šance se opět dostali až domácí. Ve 28. minutě si centrující míč do vápna zpravoval Zdeněk Štěpán, aby z otočky překonal vybíhajícího brankáře hostů. Ale i hosté se do přestávky prosadili. Po jedné z rychlých rozehrávek se do náběhu za obranu dostal Aleš Mikulovský a zkušený střelec dokázal bezmocného Zacha z úhlu přehodit.

Ve druhém dějství mohla o výsledku rozhodnout jediná chyba, a ta nastala na straně Stříbra. V 54. minutě se ve velkém vápně nedomluvili obránci s brankářem, situaci využil Miroslav Černohorský a s přehledem zkušeně proměnil. Tato branka definitivně zlomila Stříbru vaz a domácí si po zbytek zápasu jen ukrajovali zkušeně čas pro blížící se 3 body do tabulky.

FK Holýšov
Štěpán Hirschl, vedoucí mužstva: Nesešli jsme se ještě v plném počtu, ale body jsme potřebovali a do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Trestali jsme chyby soupeře a byli jsme velmi produktivní. Ve druhé půli jsme přidali ještě jednu branku a pak si výsledek zkušeně pohlídali.

TJ Baník Stříbro
Luboš Zaoral, trenér: Ztracené utkání během prvního poločasu, kdy jsme domácímu týmu doslova darovali všechny čtyři vstřelené branky... Sami se na vstřelení branky nadřeme a to nás prostě potom stojí body....

FK Holýšov
M. Zach [-] - D. Šobr [-] (77. T. Syrovátka [-] ) , J. Kadar [-] , R. Kraus [-] , Y. Levchenko [-] (91. O. Salák [-] ) , T. Michálek [-] , J. Valachovič [-] , T. Vítek [-] , M. Černohorský [-] , Z. Štěpán [-] (85. V. Kaas [-] ) , D. Zavadil [-]

L. Dolejš [-] - A. Mikulovský [-] , J. Pospíchal [-] (46. D. Kasl [-] ) , T. Bůžek [-] , J. Benedikt [-] (60. D. Donate [-] ) , R. Dyk [-] (87. A. Ferdinandy [-] ) , D. Tůma [-] , L. Sobolík [-] , R. Hřebík [-] (46. J. Kolena [-] ) , M. Vyšín [-] , M. Vyšín [-]

ŽK: 49. Z. Štěpán , 84. Y. Levchenko , 85. M. Zach , 93. J. Kadar .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: ŠIMEK František - SLADKÝ Stanislav, MIFKOVÁ Hedvika.