13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Tachov je stále stoprocentní, i když to nyní k ideálu mělo daleko

26. G. Lanfranchi , 41. L. Hudec (p.)
27

Tým bez ztráty bodu zajížděl na hřiště Staňkova, který je na chvostu s jedním jediným bodem. Očekával se možná rekord aktuálního ročníku v počtu nastřílených gólů, ale opak byl pravdou. Staňkov srdnatě bránil, i si nějakou šanci vytvořil a Tachov, s poněkud pozměněnou sestavou oproti jiným zápasům, se tak prosadil pouze dvakrát, z toho jednou z penalty.

Tachov dle očekávání převzal iniciativu, ale dlouho se nedokázal prosadit a mnohdy nechal vyniknout mladého brankáře Pokorného. Na první branku si tak museli diváci počkat až do 26. minuty, když se přízemní střelou zpoza vápna prosadil Giuseppe Lanfranchi. Staňkov dále snaživě bránil, ale do poločasu jednogólovou ztrátu neubránil. Ve vápně kličkující Lanfranchi byl sražen k zemi a sudí ukázal na penaltový puntík. Z něho se zkušeně prosadil Lukáš Hudec. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:2.

Po výměně stran se pokusil Staňkov hrát na vysoký presink, což mohlo nést užitek, ale z vytěžených příležitostí se prosadit nedokázal. Ale stejně na tom byl i Tachov, který za celý druhý poločas nenašel skulinku za Pokorného záda a zápas tak skončil dle poločasového výsledku. Nic na tom nezměnila ani střela Staňkova v závěru zápasu, která orazítkovala pouze tyč.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, místopředseda klubu: Odehráli jsme s favoritem výborný zápas, všichni zaslouží pochvalu i přes porážku. Tachov neproměnil v prvním poločase tři tutovky, kdy nás podržel Pokorný. Ve druhém poločase jsme i my měli příležitosti ke snížení, či dokonce k vyrovnání, kdy Kolrosovo přehození brankáře vyhlavičkoval na brankové čáře obránce a zanedlouho Mifek krásnou střelou trefil tyč. Nejlepším hráčem ze strany domácích byl jednoznačně Matěj Bozděch, ale jak jsem uvedl, pochvalu zaslouží všichni.

FK Tachov
Jaroslav Pták, trenér: Utkání jsme rozehráli nervózně, vázla nám kombinace, míč nám odskakoval a ani jsme si nevytvořili nějakou výraznou převahu. Postupně se to zlepšilo, ale naše tři stoprocentní gólové příležitosti jsme trestuhodně neproměnili. Naštěstí se jeden z našich střelců, Lanfranchi, prosadil střelou k tyči a ujali jsme se vedení. Další důležitý moment, faul domácích ve vápně na Lanfranchiho, který potrestal Hudec proměněnou penaltou. Sice jsme se trochu uklidnili, ale fotbal z naší strany to nebyl dobrý až do konce poločasu. Ve druhém poločase jsme měli sice více ze hry, ale naše hra byla bez nápadu, kostrbatě jsme kombinovali a nedařilo se nám prakticky nic. Výsledkově jsme zápas zvládli, herně to žádná hitparáda nebyla. Tak trochu omluvou pro náš nedobrý výkon může být možná hodně rozbité hřiště, terén opravdu dobrý nebyl. Hodně to skákalo, balón se jen těžko kontroloval a naší hře to jednoznačně nesvědčilo. Chtěl bych naopak pochválit domácí borce, jejich mladý, bojovný tým nás překvapil nadšeným výkonem. Líbil se mi útočník Váchal, který zaměstnával naší obranu a skvělý výkon brankáře Pokorného, který svůj tým několikrát hodně podržel. Dost dobře nechápu, že má Staňkov jen jeden bod, protože proti nám podal výborný výkon. Rád bych jim popřál hodně štěstí do dalších kol. Připadá mi, že by měli hrát rozhodně výš, než jaké je jejich umístění v tabulce. Do konce podzimu jsou ještě dvě kola, na která se musíme perfektně připravit, abychom je zvládli. Následně hrajeme pohárové kolo a potom už zasloužený odpočinek, na který se všichni těšíme.