12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

--

29

Dvanáctou výhru v řadě si v sobotu připsali tachovští fotbalisté. Slávii Vejprnice porazili 4:0, po poločase 3:0. Výkon tentokrát nebyl z nejlepších, ale ve fotbale odjakživa, na rozdíl od krasobruslení či gymnastiky, rozhodují branky a body, nikoliv umělecký dojem. Z tohoto pohledu je splněno, tři body a neskutečná série tachovanů pokračuje. Průběh utkání jako vždy popsal Jan Vydra, vedoucí mužstva domácího Tachova...

Trenérský štáb se rozhodl experimentovat, tradiční útočnou vozbu posunul o řadu níž a na hrot vysunul Bulaieva. Již v páté minutě jsme mohli jít do vedení, přihrávku Habarta nezužitkoval Kořínek. O chvíli později poslal míč na levou stranu Hudec, v ofsajdu stojící Umanskyi se zastavil, za ním vyběhnuvší Sláma pláchnul obraně a předložil před prázdnou branku míč Kořínkovi. Vzápětí mířil mimo aktivní Sláma a po přihrávce Hudce spálil tutovku sám před brankářem Kořínek.

Hosté pozorně bránili a ze začátku sem tam vyrazili k brejku, postupem doby však stále častěji a ve 27. minutě musel zasahovat Langr, na kterého se sám řítil jeden z hostujících útočníků. Nový systém zkrátka nefungoval, a tak trenéři vrátili vše zpátky a gólový výsledek se dostavil takřka okamžitě. Hudcův dobře rozehraný přímý kop našel hlavu Brauna a bylo to 2:0. O minutu později se po levé straně prohnal Sláma, našel hlavu Lanfranchiho a bylo rozhodnuto. Chvíli před půlí byl ve vápně faulován Hudec, sám si postavil míč na bílý puntík, ale jinak spolehlivý exekutor penalt tentokrát selhal a lízl pouze břevno.

Druhý poločas byl z naší strany takový typický pro letošní podzim – zápas rozhodnutý, prostor dostali náhradníci a úroveň hry nedosahovala kvalitu, na kterou jsme si všichni během podzimu zvykli. Přesto jsme přidali čtvrtou branku, po rohu se hlavou prosadil Bulaiev. Ke slovu se několikrát dostali i hosté, dvakrát musel v jejich příležitosti zasahovat střídající brankář Dvořák.

V závěru jsme mohli přidat pátý gól. Nejprve byl ve vápně opět faulován Hudec, Nieves však penaltu neproměnil, mířil pouze do brankáře. Poté se do šance dostal Lanfranchi, ale minul a šlo se zašlapat drny.

FK Tachov
Jaroslav Pták, trenér: Výrazné vítězství nad odevzdaným týmem Vejprnic bylo vzhledem k našim ambicím povinností. Podali jsme ale jeden z nejslabších výkonů podzimní části, a tak spokojen jsem jen se třemi body. Zápas se nám ale moc nepovedl. Jenže, na druhou stranu, slabší výkon se dá pochopit, není možné hrát týden co týden skvěle, prostě výkyvy ve hře jsou normální, fotbal to provází, takže pro to mám pochopení. Prakticky celý první poločas jsme hráli proti hrázi deseti hráčů a byla z toho házená... I to byl jeden z důvodů, proč jsme nehráli moc dobře, přesto jsme poločas vyhráli 3:0. K tomu jsme ještě neproměnili pokutový kop. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že výrazně prostřídáme vzhledem k příštímu utkání ve Staňkově. Postupně jsme poslali na hřiště celou lavičku a i to způsobilo, že hra byla ještě více neurovnaná. O výsledku bylo rozhodnuto, a tak se zápas jen dohrával. Přidali jsme ještě jednu branku, neproměnili jsme již druhý pokutový kop, a tak nějak jsme všichni čekali na konec utkání. Poprvé jsem se při našem domácím zápase ke konci nudil. Ale znovu opakuji, mám pro to pochopení, ve finále tři body jsou doma a to se počítá.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Bylo to těžké, navíc jsme jeli v takové sestavě, že musel nastoupit jeden kluk z béčka, dva dorostenci a já. Takže z toho důvodu jsme říkali, že můžeme jenom získat. Chtěli jsme pozorně bránit a klukám jsem říkal, že stoprocentně budeme jednu nebo dvě šance za poločas mít. To se vyplnilo, měli jsme s Tachovem celkem 4 gólovky, ale bohužel jsme neproměnili ani jednu. Tachov byl ale jasně lepší, vyhrál zaslouženě, jenom mi mrzí, že my jsme se nedokázali prosadit, protože ty šance byly opravdu obrovské. Sráží nás to v jiných zápasech, nedali jsme ani dneska a bohužel...