6.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Na poslední chvíli! Luštěnice zvládli otočit zápas na domácím hřišti.

8

Boj o druhé místo v tabulce středočeské 1.A třídy skupiny B čekal tento víkend polabanský Nymburk, který hostily Luštěnice, jež mají za sebou skalp Dolního Bousova z posledního víkendového kola.

Vyrovnaná bitva

První polovina utkání byla ve znamení hry z jedné strany na druhou, bohužel bez větších gólových šancí.

Hned od začátku utkání byla znát početná absence na straně Polabanu, kterému se nedařilo hrát svoji hru a pouštěli Luštěnice do šancí, do kterých by se dost možná proti plné síle nymburských nedostaly.

V 17. minutě se do první z pořádných šancí dostal Hrynčuk, který ale překvapil hráče uplynulého kola v brance Polabanu a poslal domácí do vedení 0:1.

Zbytek první poloviny se odehrával ve stejném duchu, ani branka Luštěnic na tom nezměnila nic.

S blížícím se koncem poločasu ale začali hrozit hosté a to vyústilo v přímý kop z hranice vápna. Po pěkně zahrané standartce si míč našel Kotek a hlavičkou uklidil míč na bližší tyč, 1:1.

Po zbytek poločasu jsme se branky už nedočkali a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Pozdní záchranná brzda

Druhý poločas začali lépe hosté, které evidentně nabudila vstřelená branka, před koncem prvního dějství.

Jak již bylo řečeno, tak Nymburští lépe drželi balón z kraje druhého dějství, ael bohužel pro ně, tato aktivita jim nevydržela tak dlouho, jak by potřebovali na to, aby vsítili branku.

V 55. minutě totiž otěže zápasu převzali hosté a postupně se tlačili směrem kupředu.

Od tohoto momentu se zbytek zápasu odehrával na polovině hostů a branka visela ve vzduchu. V 86. minutě, když už to nikdo nečekal tak se ukázal Hrdlička a vstřelil veledůležitou branku pro domácí a poslal je do vedení 2:1.

Po zbytek utkání drželi domácí v klidu balón a kontrolovali hru. Díkytomuto výkonu tak zůstaly všechny 3 body doma v Luštěnicích.

TJ Sokol Luštěnice
Jakub Pleško: Náš tým ještě nepředvedl optimální výkon, který bychom chtěli ale v druhém poločase předvedl svou bojovnost a odhodlání a otočil vývoj utkání. Výhru jsme si zasloužili.

SK Polaban Nymburk
Lukáš Vlk: Dnes jsme podali nejslabší výkon v soutěži a nadšený soupeř nás potrestal. Bohužel jsme nedokázali nahradit absenci šesti hráčů ze základní sestavy, ale nechceme se na to vymlouvat. Zaslouženě jsme prohráli.

Z. Janura [-] - P. Pavlíček [-] , T. Hrdlička [-] (73. R. Hrdlička [-] ) , J. Semerák [-] , V. Horák [-] , J. Grus [-] , S. Hrynčuk [-] , O. Fišer [-] (91. D. Marhan [-] ) , J. Grus [-] (86. J. Soukup [-] ) , M. Hůlka [-] , J. Lada [-]

V. Holešovský [-] - J. Vacík [-] , F. Bílek [-] (72. M. Svoboda [-] ) , M. Škarecký [-] (12. L. Vaníček [-] ) , P. Hobík [-] , O. Drobný [-] , D. Wiehl [-] (53. M. Krušinský [-] ) , R. Novotný [-] , M. Daněk [-] , T. Hoffmann [-] , M. Kotek [-] (89. J. Filip [-] )

ŽK: 57. M. Kotek , 70. R. Novotný , 80. T. Hoffmann .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: ABSOLÍN Vojtěch - PAŽOUT Petr, HES Filip.