11.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Skvělý obrat! Chlumec doma otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s Kladnem "B"

60. D. Soukup , 70. D. Reiter , 75. C. Ezeala , 86. D. Soukup - 34. F. Jančí
9

Chlumec si v minulém kole poradil s rezervou Králova Dvora. Dnes ho čekal papírově podstatně těžší soupeř, a to Kladno "B." Hosté zvítězili v úvodním dějství, domácí fotbalisté však ve druhé půli předvedli fantastický obrat, a výsledek nakonec vypadá jednoznačně.

Dominance hostů

První poločas patřil hostům. Byli aktivnější a dostávali se do gólových příležitostí.

Jednu z nich dokázal ve 34. minutě proměnit Filip Jančí, který se trefil po přihrávce Lukáše Pospíšila střelou do odkryté branky.

Kladenští mohli po poločase vést i větším rozdílem, domácí ale několikrát podržel brankář Pokorný.

Chlumec tak po poločase prohrával s kladenskou rezervou 0:1.

Obrat domácích

Začátek druhé půle patřil opět kladenským, kteří mohli svůj náskok znovu navýšit. Největší šance Jančího ale zůstala nevyužita.

Poté převzali iniciativu domácí a ve zbytku druhého poločasu předvedli parádní obrat.

Na 1:1 nejprve v 60. minutě vyrovnal David Soukup, který skóroval po centru Ezealy.

Chlumec poslal do vedení o deset minut později Daniel Reiter, který se trefil přesnou střelou z velkého vápna.

Netrvalo to ani pět minut, a bylo to 3:1. Spolupráce u první branky znovu zafungovala, akorát naopak. Po centru Soukupa se trefil Chimezie Ezeala.

Domácí obrat podtrhl čtvrtým gólem znovu Soukup, a Chlumec tak doma porazil kladenský B-tým 4:1.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Těžký zápas. Naše hřiště je bohužel v takovém stavu, v jakém je, takže na tom se fotbal moc hrát nedá. Po přestávce jsme zjednodušili hru a tím jsme soupeře dostali pod tlak. Soupeř byl velmi dobrý, běhavý a silný na balónu. Naším důrazem a zkušeností jsme ale utkání otočili.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Měli jsme možnosti, kdy jsme mohli vedení navýšit a asi by to dopadlo jinak. Poučíme se z toho, i takový je fotbal. Góly byly jednoznačné, takže to zkusíme napravit příští týden a odehrát dobrý zápas.