3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Vynikající druhý poločas od Pšovky! Vlašim utrpěla druhou porážku v řadě.

12. R. Dvorný , 56. J. Toupal (vl.) , 59. R. Dvorný (p.) , 61. P. Brůža - 22. M. Pajk
7

Ve 3. kole středočeské 1.A třídy si domácí Pšovka chtěla spravit chuť po prohře v Poříčí proti mladičkému výběru Vlašimi.

Spousta zahozených šancí

Utkání od první minuty připomínalo tempo nějaké vyšší soutěže, než je 1.A třída.

Hosté přijeli s mladým týmem, kterému chybějí zkušenosti a toho chtěla Pšovka využít. Již od prvních minut hráli domácí velmi útočně a tvořili si šance. A bylo jich tolik, že už v 10. minutě mohli domácí klidně hrát s dvoubrankovým vedením. To se ovšem nestalo a domácí se museli snažit dál. V druhé desetiminutovce už jsme se ale gólu dočkali. Běžela 12. minuta, kdy se do střely dostal Dvorný a 120 přihlížejících diváků mělo důvod slavit.

Tato branka v utkání víceméně nic nezměnila, domácí tlačili a tvořili si šance, zatímco hosté hrozili spíše jen z protiútoků. Jeden z těch protiútoků se jim ale podařilo proměnit a to ani ne tak dlouho po brance Pšovky. Ve 22. minutě se prosadil Pajk a bylo srovnáno.

Do poločasu byl obraz zápasu stejný. Tlak domácích se stupňoval, ale žádné další góly nepřinesl. Do šaten se šlo za remízového stavu.

Destrukce Vlašimi

Druhý poločas od začátku vypadal úplně stejně jako ten první. Domácí tlačili a branka visela ve vzduchu. Netrvalo to dlouho a doopravdy se tak stalo, v 56. minutě si Toupal dal vlastní branku a poslal Pšovku do vedení, 2:1. Tento gól domácí tým nastartoval a za pouhé 3 minuty se obránce Vlašimi blýsknul, ale bohužel pro něj v tom špatném světle a následovala penalta pro domácí, kterou proměnil Dvorný, 3:1. Pšovka neměla ani tak dost a kanonádu v 61. minutě dokončil 4. brankou Brůža, 4:1.

Zbytek utkání Pšovka v klidu kontrolovala balón a nepouštěla Vlašim do nebezpečných protútoků. Naopak Pšovka měla šance uštědřit 'búra', ale to se jim nepodařilo a tak už se zápasové skóre neměnilo.

FK Pšovka Mělník
Jan Studený: Zápas jsme zvládli bravurně a zaslouženě jsme vyhráli. Utkání mělo slušné tempo.

J. Zamazal [-] - R. Dvorný [-] (69. D. Svoboda [-] ) , R. Šmíd [-] , J. Pokorný [-] (59. P. Šára [-] ) , M. Havel [-] (69. M. Merta [-] ) , J. Mihalík [-] (75. R. Miřatský [-] ) , P. Brůža [-] (75. R. Eder [-] ) , D. Grabmüller [-] , J. Studený [-] , M. Mrvík [-] , R. Beneš [-]