13.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Jednoznačné vítězství, Chlumec doma rozdrtil Nelahozeves

10

Dynamu se v poslední době vůbec nedaří. Z posledních čtyř zápasů dokázalo vytěžit jeden jediný bod a vstřelilo pouhé dvě branky. Dnes přijeli nelahozevští fotbalisté na půdu favorizovaného Chlumce, který z utkání udělal naprosto jednoznačnou záležitost!

Čtyři branky v úvodní půlhodině

Domácí od začátku utkání udávali tempo hry, drželi balón na svých kopačkách a vytvářeli si jednu šanci za druhou.

Jednu z nich dokázali poprvé v zápase přetavit gól v 10. minutě. Po centru Jakuba Dobiáše se hlavou trefil Ondřej Šípek.

V 17. minutě to bylo 2:0. Po centru ze standardní situace, o který se postaral znovu Jakub Dobiáš, se hlavou trefil tentokrát kapitán Tomáš Řehák.

Ve 28. minutě se Jakub Dobiáš dočkal i pozice střelce. Chlumecký útočník se uvolnil na hranici penalty a střelou, která se ještě otřela o břevno, zvýšil náskok domácích už na 3:0.

Netrvalo to ani dvě minuty a diváci byli svědky čtvrtého gólu utkání. Chimezie Ezeala si všiml vyběhnuvšího brankáře hostí, natáhl ze zhruba třiceti pěti metrů a parádně skóroval.

Hosté za celou první půli domácího gólmana nějak výrazněji nezaměstnali, a Chlumec tak po první půli zaslouženě vedl nad nelahozevským Dynamem vysoko 4:0.

Pátá branka a dohrávání zápasu

Začátek druhé půle měl naprosto totožný obraz se začátkem té první. Chlumečtí byli více na balónu a svého soupeře tlačili.

Hned po dvou minutách hry se domácím povedlo přidat pátý gól utkání. Po individuální akci a střele z hranice vápna se mezi úspěšné střelce utkání zapsal Lukáš Šedivý.

Zápas už se poté dohrával. Hosté měli náznaky šancí, vyloženou gólovou příležitost si ale vytvořit nedokázali.

Ani domácí už nepřidali další branku a souboj Chlumce s Nelahozevsí tak skončil jednoznačným výsledkem 5:0 pro domácí celek.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Musím pochválit naše mužstvo, že nepodcenilo soupeře a že si šlo za těmi třemi body, které jsme si vysnili. Rozhodli jsme do nějaké 30. minuty, kdy jsme vedli 4:0. Poté už bylo po zápase. Takže jednoznačné vítězství a řekl bych, že i jednoduchý zápas.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Domácí na nás vlítli a šli si pro tři body. My jsme se nestačili bránit, soupeř dal dvě branky a bylo tak nějak rozhodnuto. Těžko jsme se dostávali do zápasu, domácí byli lepší.