--

Rosice opět za tři body

90. P. Juroška (p.) - 40. J. Koláčný , 58. A. Fila
10

Šestým kolem pokračovala od čtvrtka do neděle soutěž MSFL. Po šesti odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž. Tu pronásledují Rosice, které vyhrály 2:1 na hřišti béčka Slovácka. Na třetí příčku se vyšvihl Hlučín.

Hosté šli do vedení

V 7. minutě mohli jít rosičtí do vedení, Drbal ale po rohovém kopu Koláčného a drobné teči Kulíka zamířil pouze do tyče.

Domácí poprvé vážněji zahrozili v 19. minutě, kdy Juroška hlavičkoval po rohovém kopu vedle.

Mnohem nebezpečněji vypadala situace z 21. minuty, kdy se k odraženému míči dostal Aldin a jeho povedená střela z 22 metrů se otřela o břevno Drobkovy svatyně.

Ve 34. minutě vybojovali hosté na polovině hřiště míč, Dobrovodský si jej následně narazil s Koláčným, sám před Borkem ale pálil z úhlu vedle.

Ve 40. minutě zahrávali rosičtí přímý kop z nebezpečné pozice, tvrdou střelu Černého Borek zlikvidoval.

Krátce na to byl na šestnáctce Slovácka faulovaný Zezula a následný přímý kop poslal Koláčný s pomocí břevna do levé šibenice – 0:1.

V nastavení prvního poločasu se po centru z levé strany dostal k zakončení domácí Merdovič, Drobek však předvedl důležitý zákrok a jeho hlavičkový pokus vytěsnil konečky prstů na roh.

Hosté si výhru pohlídali i v deseti

V 58. minutě se na pravé straně šikovně uvolnil Dobrovodský a jeho následnou přihrávku dostal nadvakrát za záda Borka Fila – 0:2.

Komplikace pro hosty přišla v 61. minutě, kdy byl po faulu na polovině hřiště vyloučený Praks.

Domácí následně rosické zatlačili, do šancí je však pozorná obrana Slovanu pouštěla pouze sporadicky.

V 78. minutě si na centr mezi stopery naběhl Juroška, s jeho hlavičkou ale Drobek příliš starostí neměl.

V 86. minutě se k zakončení dostal střídající Šlechta, jeho pokus z úhlu skončil vedle pravé tyče. Ten samý hráč hlavičkoval v 89. minutě po centru zprava pro změnu vedle levé tyče.

V poslední minutě zápasu byl v šestnáctce faulovaný Pernica a nabídnutou penaltu Juroška s přehledem proměnil – 1:2.

Na vyrovnání měli domácí minimum času, přesto se na konci prodloužení dostal k zakončení Juroška, branku však o několik metrů přestřelil.

Hosté tak dál stíhají vedoucí Kroměříž a ve středu je čeká pohárové utkání proti ligové Zbrojovce. Jak si povedou?

1. FC Slovácko B
Pavel Němčický - trenér: Na Rosice jsme se pečlivě připravovali. Věděli jsme, že mají kvalitní defenzivu, že dostávají málo branek a naopak hrozí z rychlých protiútoků a ze standardek, což se potvrdilo. Hosté prokázali svoji kvalitu, předčili nás hlavně v efektivitě. Po vyloučení se zatáhli, těžko se tam dostávalo. Nám chybělo finále.

J. Borek [-] - I. Aldin [-] (70. T. Koryčan [-] ) , M. Merdovič [-] (63. O. Porč [-] ) , V. Bartoš [-] , P. Juroška [-] , T. Brečka [-] , O. Šašinka [-] , M. Polášek [-] , A. Kočí [-] (46. D. Velecký [-] ) , l. pernica [-] , M. Kudela [-] (78. D. Šlechta [-] )