23.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Slavia si doma zastřílela

5

Hradecká slavia doma jasně porazila Vrchlabí a to hlavně díky zlepšenému výkonu v druhém poločase.

Mdlý výkon domácích nakonec přinesl jednu branku

Ve 3. minutě to zkoušel individuálně Krotil, ale z jeho střely byl jen roh. Slavia od úvodu zatlačila svého soupeře.

Hosté přijeli bránit výsledek a to se jim dařilo. Svou bojovností nepouštěli favorita do větších šancí.

Ve 26. minutě se domácí už prosadili. Střílený centr z levé strany proletěl malým vápnem, kdo míč pohodlně uklidil do prázdné branky Jiří Řezáč. 1:0.

Domácí svou územní převahu nedokázali přetavit v další branky, a tak vedli o poločase o jednu branku.

Gólové hody v druhé půli

O poločase si vzal slovo v domácí kabině ten nejzkušenější, brankář Jiří Mašek, a důrazným slovem pobídl své spoluhráče k lepšímu výkon. Jeho proslov zabral a Slavia svého soupěře v druhé půli přejela.

Hned ve 47. minutě přišla druhá branka do sítě hostů. Martin Šejvl skóroval technickou střelou z hranice velkého vápna.

V 52. minutě přidal svou druhou trefu v zápase Jiří Řezáč, když dorazil střelu svého spoluhráče. 3:0.

V 62. minutě zvyšoval na 4:0 střídající Ladislav Kundrt. O pouhé dvě minuty pozdeji to bylo už o pět branek, když se prosadil další střídající hráč. Matyáš Zbořil zakončoval přesně na přední tyči a procedil míč kolem brankáře Kleknera.

V 77. minutě se protalčil do zakončení po centru z pravé strany Jiří Pečenka a bylo to už 6:0.

Na konečných 7:0 upravil Jan Kabeláč z přímého kopu.

Slavia si tak doma poradila s Vrchlabím vysokým rozdílem.

FC Slavia Hradec Králové
Josef Bouček (trenér): "I přes jednoznačný výsledek nemůžeme říci, že bychom byli spokojeni s předvedenou hrou. Hlavně v prvním poločase jsme volili zbytečně složitá řešení a dobře bránicí Vrchlabí nám více než jednu branku nedovolilo. Druhý poločas kluci vše změnili a vysledek hovoří za vše."

J. Mašek [-] (70. O. Holeček [-] ) - J. Řezáč [-] (54. J. Hušek [-] ) , J. Pečenka [-] , J. Kabeláč [-] , J. Štipák [-] (54. L. Kundrt [-] ) , O. Mates [-] , D. Krotil [-] (60. M. Málek [-] ) , M. Šejvl [-] , M. Kosař [-] (60. M. Zbořil [-] ) , M. Strasser [-] , M. Šolc [-]