26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2021-2022

Malše Roudné B se stalo mistrem I.B. třídy skupiny A.

45. P. Voráček (vl.) , 68. D. Cepák
25

Rezerva Malše Roudné směřovala do Hrdějovic. Bod by znamenal titul hostujicího týmu. To se nakonec podařilo.

Hostujicí tým byl od začátku lepším týmem, ale nedařilo se mu proměnovat šance. Rozhodujicí okamžik přišel těsně před odchodem do kabin. Centr Robina Bilase si srazil do vlastní sítě Pavel Voráček.

Druhý poločas byl opět v režii hostí a když Dominik Cepák zvýšil na 0:2 bylo o vítězi tohoto zápasu i celé soutěže rozhodnuto. Hostujicí mladíci tak slaví zaslouženě první místo v soutěži. Na jaře ztratila rezerva Malše Roudné body pouze v jednom zápase. Vyšší soutěže si však nezahraje, protože A tým Malše Roudne bude i v příští sezoně hrát I.A třídu.

Hrdějovice zakončily sezonu na pátem místě a mohou být spokojení.

TJ Malše Roudné B
Pavel Cepák (trenér): „V Hrdějovicích jsme potřebovali získat bod k prvenství v 1. B třídě. V prvním poločase, jsme utkání zvládali takticky, vytvořili jsme si pár gólovek a naše hra byla dobrá. Do vedení jsme se dostali ve 44. minutě po centru Bilase, kdy si domácí hráč srazil míč do vlastní brány. O poločase jsem hráče nabádal, aby hru uklidnili a neudělali zbytečnou individuální chybu, což splnili. Druhý gól jsme přidali po rohovém kopu, kdy se prosadil levou nohou Dominik Cepák. Utkání jsme dovedli v klidu do vítězného konce.“