21.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Poslední Velký Borek obral doma o všechny tři body Hovorčovice

55. P. Jeřábek (p.) , 90. M. Minář - 87. D. Černý
4

Hovorčovice, které v posledních dvou kolech utrpěly dvě porážky od dvou prvních týmů tabulky, dnes přijely na půdu posledního Velkého Borku. To znamenalo povinnou výhru. Velký Borek však podal skvělý výkon a papírového favorita dokázal porazit!

První poločas branku nepřinesl

Utkání bylo hned od úvodního hvizdu poměrně vyrovnané a slibné příležitosti si vytvárela obě mužstva. Branku jsme však neviděli, i když k ní měli velice blízko hosté, kteří se ve 20. minutě dostali do obrovské šance. Balón však proletěl nad břevnem Procházkovy svatyně.

Domácí se do slibných situací dokázali také dostat, vždy ale ztroskotali ve finální fázi.

První půle tak branku nepřinesla a hráči tak odcházeli do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Domácí rozhodli gólem z 90. minuty

Druhý poločas pokračoval podobně jako ten první. Hra byla vyrovnaná, příležitosti na obou stranách.

V 55. minutě přišla penalta pro Velký Borek! Ve vápně soupeře byl faulován Jaroslav Kováč. Rozhodčí neváhal ani vteřinu a ukázal na značku pokutového kopu. Ten nekompromisně proměnil kapitán Pavel Jeřábek, a domácí se tak ujali vedení.

Hovorčovice se dlouho snažily o vyrovnání, Velký Borek se však dobře bránil a sám mohl rozhodnout. Rychlé brejky však nedokázali domácí fotbalisté dotáhnout do úspěšného konce.

Tři minuty před koncem se Hovorčovicím podařilo vyrovnat. Po centru ze strany se hlavou prosadil Daniel Černý.

Když už se zdálo, že utkání skončí dělbou bodů, přišlo rozuzlení. Po chybě v zadních řadách Hovročovic se v šanci ocitl střídající Marek Minář, který dokázal prostřelit gólmana hostů a v poslední minutě vystřelil Velkému Borku tři drahocenné body.

Hovorčovice tak nepotvrdily roli favorita a připsaly si čtvrtou porážku v jarní části sezóny.

Naopak Velký Borek překvapil snad všechny fotbalové fandy a ukázal, že se s ním v boji o záchranu musí počítat.

SK Slavia Velký Borek
Zbyněk Štrupl: Musím říct, že jsme hráli fakt dobře. Zápas byl vyrovnaný, my jsme ale měli více šancí a v závěru se k nám přiklonilo štěstí. Chtěl bych pochválit Marka Mináře. Dokázal udělat to, proč jsem ho poslal do hry. Při jeho gólu jsme na sebe na střídačce všichni naskákali, ta radost byla obrovská.

SKK Hovorčovice
Jiří Tesař: Myslím si, že zápas byl vyrovnaný. Inkasovali jsme branku z penalty, poté se nám podařilo vyrovnat. V poslední minutě jsme si ale po hrubé chybě nechali dát branku na 2:1 a utkání jsme bohužel nezvládli.

L. Procházka [-] - L. Šimral [-] , M. Mihalík [-] - M. Junek [-] , J. Ryba [-] , P. Jeřábek [-] , M. Černý [-] (90. J. Junek [-] ) - F. Lamač [-] - J. Jindřich [-] , J. Kováč [-] (63. M. Minář [-] ) , T. Krajník [-]

P. Vinš [-] - O. Novák [-] , O. Pouzar [-] , F. Škorvánek [-] (69. J. Tresner [-] ) , M. Čáp [-] , V. Valíček [-] , D. Černý [-] , M. Mansfeld [-] , P. Stupka [-] , A. Kaličiak [-] , V. Syrový [-]

ŽK: 17. L. Šimral , 90. M. Minář - 70. O. Novák , 72. V. Syrový , 78. O. Pouzar , 90. A. Kaličiak .