15.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2021-2022

2. M. Blatný , 10. R. Šťáva , 59. M. Blatný (p.) , 76. D. Hibš
13

Domácí výborně vstoupili do utkání a brzy vedli o dvě branky.

Domácí po půli vedli

První jarní kolo v Budišově přineslo na velmi dobře připraveném trávníku jednoznačnou a zaslouženou výhru domácích, které k ní nasměroval silný začátek a velké hrubky v kostelecké obranně vedoucí k brzkému dvougólovému vedení. Ve 2. minutě otevřel skóre Blatný - 1:0. V 10. minutě se trefil Šťáva a už to bylo o dva góly - 2:0. Kostelečtí domácím nestíhali hlavně v důrazu. Po zbytek první půle byl vidět stejný scénář - bezzubá snaha hostů a důrazné protiútoky domácích.

Domácí si vedení pohlídali

Po změně stran Kostelec začal hrát aktivněji a snažil se obraz hry změnit. Velkou šanci kosteleckým zneškodnil Bajer a dorážku zastavila ruka útočícího hráče. Nedáš-dostaneš se projevilo takřka okamžitě, kdy velmi ochotně ve vápně upadl Blatný a penaltu po tomto zákroku sám také proměnil - 3:0. Tím prakticky usnul veškeré snahy Kostelce o zdramatizování zápasu, který se už jen dohrával marnou snahou Kostelce a dalším trestem Hibše, který pečetil na 4:0. Body zaslouženě zůstaly v Budišově a Kostelec bude muset na toto utkání rychle zapomenout.

SK Kostelec
Michal Fejt (kapitán): Domácí nasměroval ke třem bodům parádní start, který jsme jim umožnili našim hrubkami. Po pauze jsme byli aktivnější, ale třetí branka nás srazila a pak už se zápas jen dohrával.