--

Juniorka Ostravy nepotvrdila roli favorita a padla

2. L. Raab , 29. M. Bielan - 17. P. Jaroň
4

Frýdek - Místek před startem jarní části sezóny posílil, aby posílil své šance na záchranu a v 19. kole MSFL si na domácím hřišti poradil s Ostravou, kterou porazil 2:1.

Vše důležité se odehrálo již v prvním poločase.

Druhá minuta a inkasovaný gól - takto si hosté určitě start do zápasu nepředstavovali. Centrovaný míč do hostujícího vápna, důraz domácích a domácí Raab se mohl radovat - 1:0.

Jenže hosté mají ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže, který se nejprve zastřeloval, ale v 17. minutě zvolil technickou střelu, a ta skončila v brance domácích - vyrovnáno 1:1. Petr Jaroň se trefil i v druhém jarním zápase a připsal si už svoji 15 branku v sezóně!

Po brance Jaroně měla Ostrava i další na obrat ve skóre, ale šanci nevyužila.

Přišel tak opět centr do hostujícího vápna, kde se nejlépe zorientoval Bielan a ve 29. minutě vedli domácí 2:1.

Do kabin se šlo tedy domácím lépe.

Bielanova branka byla nakonec vítězná.

Po změně stran se skóre již nepohnulo a Bielanova branka z 29. minuty byla nakonec vítěznou.

Celkově druhý poločas nabídl spíše bojovnou podívanou a za zmínku stojí opět šance Jaroně, který deset minut před koncem zápasu přestřelil branku domácích.

Domácí hráči celý zápas odbojovali na maximum, což potvrdil i jejich spokojený kouč po utkání.

V boji o záchranu si Frýdek - Místek polepšil, porazil juniorku Ostravy a vyvinul tlak na své tabulkové sousedy.

Ostrava v příštím kole přivítá vedoucí tým Kroměříž a bude se jednat určitě o zápas kola.

Frýdek - Místek bude bojovat o další body na hřišti juniorky Slovácka.

MFK Frýdek-Místek
Robert Pištěk: Čekali jsme, že Baník bude více na míči a my budeme muset poctivě bránit a vyrážet do protiútoku což nám vycházelo. Dva rohy nám na začátku utkání vynesly vedení, které jsme dokázali udržet až do závěrečného hvizdu. Musím pochválit kluky, protože jsme věděli, že to bude z naší strany spíše bojovné utkání a kluci to odbojovali na maximum.

FC Baník Ostrava B
Tomáš Hejdušek: Celý zápas jsme se nedostali k tomu, abychom využili svých zbraní, tempo a rychlost hry. V poli jsme sice domácí přehrávali, o výsledku se však rozhoduje v předbrankovém prostoru a tam jsme se neprosadili. Prohra nás mrzí, ale jdeme dál a už nyní se chystáme na další kolo s Kroměříží.”

J. Květon [-] - T. Barkov [-] (74. D. Nieslanik [-] ) , J. Massaniec [-] , J. Blejchař [-] , P. Rubý [-] , T. Hykel [-] , M. Kovařík [-] (94. P. Zupko [-] ) , L. Raab [-] , M. Bielan [-] (69. J. Juříček [-] ) , D. Konečný [-] , M. Velner [-]

- R. Murin [-] , J. Juroška [-] , M. Šín [-] (46. F. Sotorník [-] ) , D. Smékal [-] , Z. Říha [-] , D. Stoklásek [-] (46. J. Fulnek [-] ) , M. Jaroň [-] , D. Holaň [-] (46. J. Drozd [-] ) , P. Jaroň [-] , S. Boháč [-] (80. D. Stojičevič [-] ) , R. Zálešák [-] (46. J. Blahuta [-] )

ŽK: 37. P. Rubý , 43. L. Raab , 68. J. Blejchař , 69. M. Kovařík , 94. J. Květon - 74. J. Fulnek .
Počet diváků: 390. Rozhodčí: MATĚJEK Vojtěch - BEBENEK Petr, MANKOVECKÝ Tomáš.