7.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Gólovou přestřelku ovládly Libodřice

15

Hosté si v prvním poločase vypracovali dvougólový náskok a výhru i přes snahu domácích uhájili. Diváci se mohli bavit devíti góly.

Nejdříve dvě žluté, pak dva góly

Přestřelku komentuje trenér hostů, Adam Baško:

"Do utkání jsme vstoupili vlažně a za pět minut ještě dostali dvě žluté karty. Ale postupem času jsme soupeři začali míč půjčovat jen při výkopech nebo odkopech. První šanci napálil Dittrich po rohu do břevna. Pak měli asi jedinou velkou šanci prvni půle domácí, ale Kubalika vychytal Hradecký. První gól jsne vstřelili po krásné akci Němce s Košíkem po pravé straně, kdy Josef Košík - 0:1 prostřelil brankáře. Po pár chvílích po chybě stoperů šel sám na branku Pavel Škopek - 0:2 a vstřelil náš druhý gól a rozehrál se tím k výbornému výkonu. Tak skončil první poločas."

Domácí měli v závěru tlak k vyrovnání

Pět minut po zahájení druhého poločasu zvýšil opět Pavel Škopek na 0:3. Mohlo být rozhodnuto, ale domácí nic nevzdali a gólem na 1:3 nakopl jejich aktivitu Matěj Chromý. Tlak domácích sílil, na branku Nučic létal jeden pas za druhým, ale to přinášelo i okénka vzadu.

V sedmdesáté minutě Pavel Škopek završil svůj vynikající výkon třetím gólem a opět poslal Libodřice do solidního náskoku - 1:4. Jenže za deset minut bylo drama nastolené. Nejprve Filip Kubalík - 2:4 a o dvě minuty později Jakub Novák - 3:4. Do konce utkání zbývalo nějakých deset minut a rozdíl byl jediný gól.

Ale hosté se dokázali vzchopit a po zásahu Filipa Šafránka zvýšili náskok opět na dvě branky - 3:5. Asi rozhodující okamžik. Nučičtí, konkrétně Filip Kubalík, ještě v nastavení vykřesali jiskřičku - 4:5, ale i přes dlouhé nastavení víc domácí nezvládli.

Nestranného diváka fotbal určitě musel bavit, devět gólů se pokaždé nevidí a navíc v dramatickém zápase. Libodřice tak spolu s Ratboří zůstávají stále bez ztráty bodu. Jejich vzájemný zápas je naplánován na 3. října.

TJ Nučice
Jan Vedral: Zápas, ve kterém padlo devět branek, příliš nevyšel oběma gólmanům. Přesto Hradecký kromě čtyř branek ještě dvě šance chytil a tak hosté vyhráli. Škoda hloupé branky po rohu na 2:4, protože v závěru jsme měli převahu, sahali jsme po bodu a v posledních dvanácti minutách vstřelili tři branky, přesto to na remízu nestačilo. V příštím kole by se nám měli vrátit do sestavy tři hráči, tak snad uhrajeme nějaký lepší výsledek.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Rozhodčí nastavil pět minut nad rámec normální hrací doby a to ještě 92. minuta svítila na tabuli minimálně čtyři minuty. My měli v prodloužení dvě obrovské šance na to utkání definitivně zlomit, ale nedali jsme a soupeř se nakonec přiblížil na jediný gól. Závěrečný hvizd skoro potmě ukončil toto pro nestranného diváka velice zajímavé utkání. Jsem rád za tři body ale čtyři inkasované góly a z toho tři po standardních situacích je strašně moc! Výhra z venku se počítá a chceme na ni navázat příští týden v Bečvárech.