13.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Horažďovice si proti Kasejovicím připsaly pátou výhru v řadě

34. J. Štěch , 73. J. Boček , 84. J. Pavlík (p.)
12

Horažďovice sice nepodaly ideální výkon, přesto však utkání dotáhly do vítezného konce.

Na první branku se čekalo až do 34. minuty

Horažďovice do souboje s Kasejovicemi vstupovaly jako jasný favorit. Alespoň tedy při pohledu na tabulku. Co se týče formy, oba celky se v posledních několika kolech vedly relativně podobně. Horažďovice ale hrají o čelo tabulky a výhry proti týmům jako jsou Kasejovice by pro ně měly býti povinností.

Na první branku muselo 55 diváků přítomných v horažďovickém fotbalovém areálu čekat relativně dlouho – až do 34. minuty hracího času. Do té doby totiž favorit utkání Horažďovice nehrály vůbec dobře, postupně se ale zvedly a podařilo se jim skórovat. Byl to Jakub Štěch, kdo rozvlnil síť za zády brankáře Svobody.

Z gólového hlediska to ale bylo pro první dějství vše, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0.

Domácí stvrdily úlohu favorita

Ve druhém poločase se domácí herně trochu zvedli, ale brankami se to dlouho neprojevovalo. Až v 73. minutě se na listinu střelců zapsal Jan Boček, pro něhož to byl už jedenáctý zásah v sezóně, díky čemuž je na dělením třetím místě v tabulce kanonýrů.

A protože šest minut před koncem utkání ještě na rozdíl tří branek z pokutového kopu navýšil střídající hráč s pověstným číslem 13 na zádech Jiří Pavlík, znamenalo to, že Horažďovice roli favorita potvrdily a vystřídaly Chlumčany na druhém místě tabulky. Chlumčany na ně ztrácí dva body, ale mají jeden zápas k dobru.

FK Horažďovice
Petr Janda (trenér Horažďovic): Naše hra již delší dobu není vůbec dobrá, a i když výsledkově nám zápasy vychází a vyhráváme, ke koukání to moc není. Zápas jsme nezačali moc dobře a byl ve stejném stylu jako ty poslední. Postupem času jsme se malinko zvedli a Jakub Štěch vstřelil vedoucí branku. Za stavu 1:0 jsme tedy odcházeli do kabin. Druhý poločas byl o něco lepší a svůj náskok jsme díky Honzovi Bočkovi navýšili o další gól. Ke konci druhého poločasu jsme přidali ještě třetí branku, kterou z pokutového kopu vstřelil Jiří Pavlík.

D. Těžký [-] - D. Macoun [-] , J. Boček [-] , D. Michelini [-] (78. P. Pavelec [-] ) , J. Štěch [-] , M. Šašek [-] , T. Jůda [-] , M. Vítovec [-] (46. J. Pavlík [-] ) , J. Janouškovec [-] , A. Faltys [-] (87. F. Fuščič [-] ) , M. Šedivý [-]

TJ Sokol Kasejovice
M. Svoboda [-] - M. Škyrta [-] , M. Chára [-] , P. Novosad [-] - A. Bouda [-] , K. Fiala [-] , T. Klíma [-] (62. D. Fiala [-] ) - Z. Jiřinec [-] , D. Jiřinec [-] , L. Mála [-] , V. Jakubčík [-]

Počet diváků: 55. Rozhodčí: SLABÝ Otto - BARTHELDY Zdeněk (N), FIALA Martin (N).