12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

--

Tachov po dvou prohrách zvítězil velkým rozdílem

19

Na rezervu Mýta je složité se připravit, zejména proto, že hodně závisí i na tom, zda bude podpořen hráči ze soupisky prvního týmu, nebo ne. A o tom věděl i tachovský trenér. Po pár minutách ale bylo jasno a bylo jen otázkou, kolik branek domácí nastřílí.

Gól roku!

Již ve třetí minutě vyzval Pavel Kořínek Lukáše Hudce, ten hlavou minul. Po deseti minutách se ukázalo, jak je pro domácí důležité mít Petra Landrgotta v brance. Po ojedinělé chybě kapitána Viterny se řítil zcela sám Mackovič. Domácí golmán však nezpanikařil, počkal si a byl z toho roh.

To hlavní se však dělo na druhé straně – nejprve po rohu nezakončil tísněný Dan Bulaiev a pak to přišlo... Běžela 17. minuta, k míči se dobrých 25 metrů od branky dostal Lukáš Hudec, všimnul si vyběhnuvšího brankáře a ti, kdož čekali lob, byli mimo. Hudec míč napálil vší silou a je škoda, že Česka televize zrušila soutěž o gól měsíce, roku. Domácí snajpr by se svou trefou mířil hodně vysoko!

Ve 20. minutě rozehráli domácí na krátko roh, geniální přihrávka překonavší ofsajdovou past a Hudec se přesnou střelou k tyči rozhodl, že se ještě popere o titul nejlepšího střelce 1.A třídy. Hrálo se na jedu bránu a jak trefně po závěrečném hvizdu pravil domácí trenér, "proměnili jsme polovinu šancí".

Po půl hodině hry další skvělá akce domácích. Hudec od lajny pod sebe na Kořínka a bylo to 3:0. Chvíli před půli Tachov zahrával roh, Hudcův centr vtipně pustil Honza Viterna a Patrik Sláma potvrdil formu, kterou nabral během týdenního pracovního pobytu ve Finsku - 4:0.

Náhradní brankář se úkolu zhostil dobře

Celý druhý poločas byl jen o domácí motivaci a výši skóre. Ovšem důležitou věcí byla zpráva, že se hostům zranil brankář Matouš a do druhé půle kvůli vykloubenému palci nemohl nastoupit. Jeho náhradník Adam Páník, ačkoliv působil hodně nervózně, si vedl náramně. V 51. minutě měl štěstí – Kořínkův centr poslal tísněný Slama hlavou nad. V 55. minutě už to však cinklo... Lukáš Tonka vyzval Kořínka a ten v sobotu dával jednoduché góly – 5:0.

Právě domácí šikula na pravé straně zálohy byl hlavní postavou příběhu o uvolnění se, přejití přes obránce, nacentrování a pak jen sledování, kterak gólová střela Jakuba Šuranského trefuje jen obránce na brankové čáře. A je tu znovu Kořínek, jeho centr, Sláma míří do golmana a golovou střelu Lukáše Tonky odvrací obránce na roh. Do třetice Kořínek, vybojovný míč, Tonkova příhra Slámovi a je to 6:0.

Trenér Pták se pak po vzoru filmové klasiky Kulový blesk rozhodl pro čtyřsměnu – poslal do hry čerstvé koně, ale i přes stálou převahu se domácím již míč za záda hostujícího brankáře dostat nepodařilo.

Zdroj: fktachov.cz, upraveno redaktorem.

FK Tachov
P. Landrgott [-] - P. Sláma [-] (79. G. Nieves [-] ) , J. Šroub [-] , L. Hudec [-] , P. Kořínek [-] , J. Šuranský [-] , J. Viterna [-] , L. Tonka [-] (79. D. Beneš [-] ) , V. Mráz [-] (79. T. Roháč [-] ) , R. Umanskyi [-] , D. Bulaiev [-] (79. Z. Sloup [-] )