14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Domažlice udržely náskok na prvním místě

24

Rezerva Jiskry Domažlice se vyhřívá na první pozici v soutěži a tuto jistotu má už dvě kola za sebou. V Nepomuku chtěla Benfika vyhrát, aby se jí náskok neztenčil, a to se nakonec také podařilo. Neměla to však v Nepomuku jednoduché.

Dlouho se hra přelévala z jedné strany na druhou, než se vsítila branka. Z té se jako první radovaly Domažlice, které se do jednobrankového vedení dostaly po samostatném úniku Zdeňka Peroutky, který dostal přesný míč mezi obránce. Domácímu brankáři nedal po čtrvt hodině hry šanci. Nepomuk se během prvního poločasu dostal několikrát také do zajímavé pozice. Žádnou branku se mu ale vsítit nepodařilo.

Druhý poločas byl ve stejném duchu, jako ten první. Hra se přelévala ze strany na stranu. Každý z týmů se snažil prosadil svou vlastní taktikou, ale opět trvalo čtvrt hodiny, než se měnilo skóre. Ke smůle domácího celku opět ve prospěch Domažlic. Střelu hostujícího celku pouze před sebe vyrazil Flandera, aby si k němu nejrychleji seběhl Pavel Neumann a vsítil druhou branku utkání.

Domácím se přeci jen v závěru podařilo vsítit branku. Na třetí pokus ve vápně nakonec přesně zakončil střídající Lukáš Sládek. Jelikož Nepomuk na tuto branku v nastavených třech minutách už nedokázal navázat, odvězly si DOmažlice všechny body po výhře 1:2.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra: Musím pochválit kluky před tím, co dokázali i když se prohrálo. Bylo vidět, že Domažlice mají ve hře velmi dobře fungující systém. Vejprnice byly třeba živější, ale Domažlice hrály zkušeně. Přesto si myslím, že jsme v zápase měli více šancí, ty jsme ale neproměnili. Škoda, že nám chyběl Knapp. Věřím, že bychom v útoku byli silnější a možná bychom přidali další branku.

TJ Jiskra Domažlice B
Pavel Javorský, trenér: Zápas v Nepomuku jsme chtěli zvládnout, aby se náš náskok před koncem sezony nesnížil. Věděli jsme, že Nepomuk má momentálně výsledkovou krizi, ale věděli jsme také, že do posledního zápasu v roce dají vše. Během zápasu jsme byli hodně na míči a snažili se o kombinaci. Zaslouženě jsme šli do vedení, když obraně domácích utekl Peroutka a chladnokrevně prostřelil domácího gólmana. Do poločasu jsme bohužel neproměnili stoprocentní šanci. Ve druhém poločase jsme dali na 2:0 po důrazu Neumanna ve vápně. Bohužel jsme dále neproměnili snad pět až šest šancí na gól a domácí nás potrestali po naší chybě a závaru ve vápně. Zápas skončil 2:1. Od nás byla jen škoda že jsme neproměnili aspoň nějaké šance, mohla to být pohodová výhra. Nakonec bych jen zmínil jednu věc, která se mi vůbec nelíbila. Od dvou trenérů jsem byl upozorněn na tvrdou až zákeřnou hru domácích a bohužel se to potvrdilo, když většina zákroku domácích byla na naše hráče zezadu na achilovky a různé jiné dohrávání soubojů. Bude poprvé, co do rozhovoru někoho jmenuji, ale hlavně stoper domácích Baran jde podle mého do zápasu hlavně někoho zranit než hrát fotbal. I tak děkuji domácím za zápas a jsem rád, že přezimujeme s náskokem na druhé Radnice.